Odotatko jo iltapäivää että voisi korkata
Kommentit (10)
Yök, en. Juhannuksesta liian vähän aikaa.
Mikäs se jo aamulla estää korkkaamasta?
Päiväkännit on parhaat! Aloita jo aikaisin niin iltaan mennessä ehdit hidastaa juomista, olla lopulta puoliksi selvä ja mennä ihmisten ajoissa nukkumaan. Aamulla oot sitten ihan normaalissa kunnossa! Tämä vaatii pientä harjoittelua mutta kannattaa. Krapulat on täysiä turhakkeita elämässä.
Toinen kalja menossa :) ykköstä tosin, mutta...
En. Odotan iltaa, että voin korkata. En niinkään sitä viinilasillista, vaan sitä tunnetta, että tämän helvetillisen työpäivän työt on tehty ja saa relata. Menee siis klo 21 asti töissä.
[quote author="Vierailija" time="25.06.2013 klo 07:59"]
Mikäs se jo aamulla estää korkkaamasta?
[/quote]
Työ
odotan. En vain kehtaa ennen klo 16 korkata viinipulloa. Tulee juoppo-olo :)
Mutta klo 16 korkkaan ja otan lasin viiniä ja rentoudun raskaan päivän jälkeen.
Komppaan kanssa päiväkännien puolustajaa. Ei ole mitään järkeä alkaa juoda vasta illalla joskus 20 aikaan, siitä baariin yms. ja nukkumaan klo 4 jälkeen (ei sillä että kukaan AV-mamma ikinä mitään ottaisikaan...). Sitten on taattu krapula ja väsymys seuraavan päivän, melkein riippumatta kuinka paljon/vähän sitä on juonut.
Mutta kun alkaa kivasti päivällä jo tissuttamaan, mikäs siinä auringonpaisteessa on terassilla kylmää siideriä siemaillessa, tai omalla pihalla vähän kylmää valkkaria. Sitten nimenomaan nukkumaan ajoissa, yön aikana ehdit nukkua tukevat unet ja selvitä humalasta ja tadaa - aamulla ei ole mitään oloja!
Näin tietysti vain silloin, kun lapset on poiskottoo, hox!
En, voisin korkata ton mun energiajuoman vaikka heti. Mutta taisit kuitenkin puhua alkon juomisesta, niin en odota. Kokeilin vähän aikaa sitten juoda yhtä ja tajusin, ettei se enää ollutkaan mun juttu. Yöks.
Juu:) Tänään alkaa loma ja aion avata miehen valmistaman lomapäivällisen ruokajuomaksi punkkupullon.