Eksäni haukkuu mm. facebookissa huoraksi yms.
Erottiin reilut neljä kuukautta sitten. Jättäjä olin minä, suhteen loppuaikana pettämistä oli puolin ja toisin. Seksiä en kuitenkaan toisen kanssa harrastanut, eksästä en ole varma. Miehen facebook päivitykset ovat vieläkin tätä luokkaa:
"Niinhän se on, ettei horosta ole vaimoksi", analysoi pettämismotiivia jne! Ihan kamalaa! Kuinka saan tuon loppumaan?!
En halua vajota samalle tasolle, itse siinä häpeisin jos alkaisin eksää netissä haukkumaan.
Kommentit (5)
Ootte te hulluja. Rikosilmotuspyyntö jostakin FB-viestistä. Anna äijän mölistä. Ethän sää välttämättä edes tiedä tarkoittaako enää sinua, vai jotain uutta naista jonka on tavannut.
Joskus ihmettelen millaseksi tämä maailma on mennyt.
Print screen joka ainoasta viestistään ja talletat ne.
Laitat sille viestin että jos ei lopu, siirrät asian poliisille, etenkin jos olet tunnistettavissa.
Mutta jätät vain kommentoimatta vaikka mieli tekisi. Itsensähän se miesparka idiootiksi siinä tekee.
Mut tosiaan print screen.
Kiitos neuvosta, kuitenkin mietin tuota tunnistavuuttani. Hän ei puhu nimellä tai "eksästä" tms. vaan yleisesti, kuitenkin sillain että kaikki yhteiset tuttavamme tietävät tasan, kenestä puhutaan, joten voiko tuosta olla apua?
Lakkaat miettimästä asiaa. Kaikki jotka noita viestejä joutuvat lukemaan, pitävät exääsi idioottina. Menet vain reippaasti elämässäsi elämässäsi eteenpäin. Mikäli joku tuttunne yrittää virittää keskustelua aiheesta, totea ettei asia sinua kiinnosta, koska teit oikean päätöksen ja olet onnellisempi kuin koskaan.
Ukkohan on oikea idiootti. Puolustelee mahdollisimman vastenmielisesti omia vastenmielisiä tekojaan. Muka petti sen takia, että sinä petit häntä ja vastenmielisest nimittelyt vielä päälle." Hoih hoijaa, mikä älyn jättiläinen. :p
Ilmoita ylläpitoon. Klikkaa auki eksän kirjoittaman viestin oikeasta yläkulmasta pudotusvalikko, josta voit ilmiantaa viestin loukkaanvana.
Tee rikosilmoitus/tutkintapyyntö eksän viesteistä.
Poista eksä kavereista ja pistä esto päälle. Hän ei näe sinua etkä sinä häntä Facebookissa. Itseasiassa ette voi olla enää missään yhteydessä toistenne kanssa FB:n kautta.