vesipuistohotellia thaimaassa
Hei! Onko kaukokohteissa olevissa hotelleissa jossain vesiliukumäkiä? Olemme lähdössä hiihtolomalla jonnekin takuulämpimään kohteeseen, mutta haluaisimme kovasti jonkin splash-tyyppisen hotellin. Tai vaihtoehtoisesti tiedon siitä, että lähistöllä on vesipuisto. Lapset ovat 3,8 ja 10. Kanaria ja Egypti on poissuljettuja, siellä ei ole tarpeeksi lämmin helmikuussa.
Kommentit (4)
Hei,
Ikävä kyllä Thaimaan lomavalikoimassamme ei ole ensi talvena Splash- tai muita vesipuistohotelleja. Kaikki ensi talvena auki olevat Splash-hotellimme sijaitsevat Egyptissä tai kanariansaarilla.
Meksikon Cancunissa sijaitsevassa Perhelöytö Sea Adventure –hotellissa sen sijaan on oma pieni vesipuisto. Vesipuistossa on neljä isohkoa vesiliukumäki sekä vesileikkimaa. Hotellissa on voimassa All inclusive, johon sisältyy kaksi á la carte –illallista. Linkki hotelliesittelyyn: http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/meksiko/cancun/hotelli-sea-adventure/?season=talvi-13-14
Ystävällisin terveisin,
Mimmi/Finnmatkat
Kiitos vastauksesta. Tuon hotellin voisi ottaa harkintaan. Hotelliesittelyssä lukee, että varaukset ainoastaan puhelimitse, eikä hotellikuvauksen yhteydessä pääse katselemaan mitään hinta- eikä aikataulutietoja. Suunnitelmissa olisi lähtö helmikuun puolen välin maissa kahdeksi viikoksi. Mukaan lähtisi siis 2 aikuista ja 3 lasta (3,8 ja 10). Myös lentoaikataulu kiinnostaa, sitäkään ei sivuilta löytynyt.
Hei,
Ilmeisesti sivustolla on ollut jokin hetkellinen häiriö, sillä tällä hetkellä hinta- ja aikataulutiedot näkyvät normaalisti. Mikäli haku ei edelleenkään tunnu toimivan, otattehan yhteyttä asiakaspalveluumme (puh 0303 60 640). Perhelöytö Sea Adventure –hotellista on perheellenne varattavissa juniorsviittejä kahdella parivuoteella sekä yhdellä lisävuoteella.
Lennämme talvella Meksikoon tiistaisin (helmikuussa esim. 11. tai 18. päivä) Arkefly –lentoyhtiöllä. Lennon tämänhetkinen aikataulu on seuraava: lähtö Helsingistä klo 9.00, saapuminen Cancuniin klo 13.50. Paluupäivänä lähtöaika Cancunista klo 15.50, saapuminen Helsinkiin seuraavana päivänä klo 10.40.
Ystävällisin terveisin,
Mimmi/Finnmatkat
Lisäys vielä edelliseen. Vesiliukumäkien lisäksi all inclusive, jossa mahdollisuus ruokailla useammin kuin kerran a la carte ravintolassa, olisi lomamme täydellinen! Löytyisikö tällaista yhdistelmää?