Onko millään "markettimerkillä" luumun väristä mascaraa???
Mielellään vedenkestävänä? Ainoa jonka Suomen kaupoissa olen löytänyt, on vesiliukoinen YSL...
Kommentit (10)
Kiitos vinkistä, taitaa jäädä YSL suosiolla kokeilematta.
http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=60271/Eye-Lite_Waterpoof/Mavala/Mascara
Tota Mavalaa saisi waterproofina, mutta ilmeisesti vain netistä tilaamalla... Toisaalta hinta Saksan ebaysta n. 20e postikuluineen eli ei paha, joten voishan tota kokeilla jos ei muuta löydy. -ap
www.feelunique.com toimittaa Suomeen ilman postikuluja, hinta 21,88€ juuri tuota Benefitiä. Olen itse tilannut sieltä monta kertaa mm. shampoita ja hoitoaineita.
Jep! Feelunique on toiminut hyvin! Sieltä olen joskus itsekin tilaillut. Muistin nyt, että Benefit ei taida olla vedenkestävää, jota ap kaipaili.
t. Kakkonen
Mielenkiintoinen avaus. Minkä värisille silmille luumun värinen maskara sopii?
Siis käyttääkö joku oikeasti jotain luumun väristä maskaraa? Näyttääkö yhtä kamalalta, kuin sininen?
Siis värilliset maskarat on tosi hot! Ehdin jo odotella niitä takaisin markkinoille ennen kuin tulivat. Keltainen olisi tosi pop.
Isa Doralla on violetti mutta sävy ei ole luumu.
[quote author="Vierailija" time="11.06.2013 klo 20:03"]
Mielenkiintoinen avaus. Minkä värisille silmille luumun värinen maskara sopii?
[/quote]
Vihreät silmät ainakin korostuvat luumunvärillä.
Mulla on sitä uudehkoa erivärisille silmille tarkoitettua ripsaria, onkohan se Max Factorin? Itselläni on just se vihreitä silmiä korostava, ja vaikka niissä väitetään, että ne ovat mustia ripsareita, kyllä se vihreille tarkoitettu on luumun sävyinen. Ja tosiaan korostaa silmien vihreyttä.
Moikka, itselläni on ollut sama etsintä jo pari vuotta päällä. YSL ei todellakaan ollut hintansa väärti, joten en sitä suosittelisi. Ulkomailta olen ostanut Benefitiä, joka oli parempi ja halvempi, mutta sitä ei tosiaan täältä saa. Täälläkin siis odotellaan vastausta samaan kysymykseen!