Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsikaappauksista, tunnetko ketään jolta olisi lapsi kaapattu?

Vierailija
25.05.2013 |

Oliko "merkkejä" ilmassa vai tuliko kaikille yllätyksenä? Kyselen lähinnä siksi että minulla on irakilainen mies ja meillä on 2-vuotias tyttö. En kuuna päivänä pysty kuvittelemaan että mies veisi tyttömme pois, kotimaahansa esimerkiksi. Olen itsekin siellä monesti ollut (Irakissa siis) ja tullaan hyvin toimeen koko suvun kanssa. Ei kyllä miehestäni sellaista uskoisi... Mutta niin vaan sitä tapahtuu ja ihan suomalaisissakin perheissä esim. isä lähtenyt toisen naisen matkaan vaikka ei olisi kukaan ikinä hänestä uskonut.

Eräs tuttavaperheen isä taas on oiva esimerkki häly tapauksesta, jossa ei olisi mikään ihme että poikansa (3v.) kaappaisikin omaan kotimaahansa... :/ Äitinsäkin myöntänyt sen mahdollisena?!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kamalaa, jos tuollaista joutuu edes miettimään. Oletteko onnellisia?

Vierailija
2/3 |
25.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan todella onnellisia, tunnettu 8 vuotta, joista naimisissa 4. Näitä asioita joutuu valitettavasti miettimään uutisoinnin takia sekä läheisten varoittelujen vuoksi (varsinkin kun ilmoitin olevani raskaana, suurin osa perheestä ja ystävistä muistutti lapsikaappauksista). Toinen lapsi haaveissa juuri siksi kun en pysty kuvittelemaankaan sellaista tilannetta että mies lapsen / lapset voisi viedä. Luulisi jossain vaiheessa hälytyskellojen soivan , vai luulisiko?

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

tunnen. siitä on jo aikaa, eikä juttu päättynyt kovin hyvin. kyseessä oli ihan suomalaiset vanhemmat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kolme