Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Uskallatko nyt mennä hoplopiin?

Vierailija
15.07.2020 |

Tai kesäteatteriin? Ravintolaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole ennen koronaakaan käynyt koskaan hoplopissa, koska oma lapseni ehti ohittaa hoplopiän hipaisemalla ennen kuin niitä alkoi ilmestyä. Mutta en menisi, olen kuullut monilta, että niissä helposti tarttuvat kaikki taudit.

Uskaltaisin varmaan mennä kesäteatteriin, en ole ihan varma. Kahvilassa olen käynyt, mutta se oli sellainen, josssa oli mahdollista olla ulkona. Mutta ostokset piti käydä tekemässä kyllä sisätiloista.

Keikallekin olisin halunnut nyt elokuun alussa, mutta enpä nyt kuitenkaan sinne aio mennä.

Vierailija
2/4 |
15.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En mene. Enkä julkisiin, ostoskeskuksiin, leffaan jne. Ei. Olisi kiva, mutta pitkällä tähtäimellä mieluummin säilyn terveenä. Rauhallisilla uimarannoilla olen käynyt, ulkoilemassa ja nähnyt kavereita ulkona. That's it ja sillä mennään siihen asti, kunnes joko a) suomessa älytään tukahduttaa virus tai b) tulee rokote tai c) tulee jokin muu suuri pelastus tähän asiaan ja liikkuminen on taas turvallista. Kaipaan tottakai noita asioita, mutta en pysty myöskään niistä nauttimaan, jos joudun miettimään ja pelkäämään seurauksia. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mennä, katsellaan rauhassa miten tilanne etenee.

Vierailija
4/4 |
15.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En. Ruokaa haetaan kotipakettiin, mutta ei buffetista.