Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Nazarin matkoista?

Vierailija
23.05.2013 |

Tässä kesälomareissua pähkäilen ja huomasin Nazar Nordicin valikoimat, 5 tähden hotelleja Turkissa. Ovatko oikeasti hyviä? vai onko kyseessä rahastamisesta, jossa vaatimattomat suomalaiset lykätään hotellin huonoimpiin huoneisiin? ja onko se all inclusive-ruoka hyvää?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
23.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oltiin heidän matkallaan, hotelli tosin oli luokiteltu 4 tähden hotelliksi. No hotellissa ei sinänsä mitään vikaa, muuta kuin että se oli liian suuri (ja no ruoka oli aika mälsää). Ravintola oli helvetillisen täynnä ihmisiä ja eri tarjoilupöydät oli sijoiteltu noin kilometrin päähän toisistaan, niin että ruokailu oli lähinnä hirveässä tungoksessa sinne tänne juoksentelua. Tungoksen takia ruokailujen aika loppui kesken. Kun oli viimein saanut juostua lapsille kaikki ruoat (ja haarukat ja veitset, joita ei koskaan meinannut löytyä koko ravintolasta) ja heidät syötettyä ja olisi itse voinut alkaa syömään, osa ruoista oli loppu ja jälkiruokiin asti ei pääsekkään, koska aika loppuu kesken.

 

Ei koskaan enää. Ymmärtääkseni jotkut niistä 5 tähden hotelleista on vielä suurempia ja niissä on vielä suuremmat ravintolat, kuin tuossa missä me olimme. Paikka oli Eftalia Village. Meni kyllä oikeastaan kiinnostus koko all inclusiv-lomailua kohtaan. Oli se ruoka sen verran tylsää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kolme