Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Upotetut vetimet keittiön kaapeissa? Onko kokemusta?

Vierailija
17.05.2013 |

Mitä haittaa / hyötyä? Vai onko perinteiset paremmat?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sinällään kokemusta, meillä nyt koko kaapin/laatikon pituinen "törröttävä" vedin, ja voi miten kovasti ne minua VITUTTAA.

Niihin törmäilee aina. Farkkujen vyönlenkki ottaa kiinni vetimen päähän, kun nojailee tai pyörähtelee esim. tiskialtaalla. Vetimet ovat rajoittaneet muutenkin keittiön ulkonäköä, koska on pitänyt huomioida että ovi mahtuu aukeamaan vetimen kanssa. Lisäksi meillä roikkuu aina kaikenlaista paskaa vetimissä, kun niihin on näppärä ripustaa. Komee on.

Ainoa, mikä vetimettömissä ovissa arveluttaa on se, että ne likaantuvat helpommin kun niitä käsillä lähmitään, mutta niin likaantuu vetimellinenkin ovi, se vain on hankalampi puhdistaa kun vedin on pyyhinnän tiellä.

Meillä jokunen vuosi sitten ratkaisi raha ja ostin lähes halvimman mahdollisen, nyt olen miettinyt ovien vaihtamista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla