Sinkku, mitä ajattelet, jos varattu näyttää yrittävän sinua?
Kommentit (34)
Kyllähän siinä kakat valuu housuu.
Zinc
Tunnen ja koen kiusaantuneisuutta ja vaivaantuneisuutta. On ollut hetkiä jollon olen aattelehtinut ja kokenut mustasukkaisuuta joskus myös sääliä hämmästellesäni ja ihmetellsäni isekseni, että miten tai kuinka tai tämä on päätyny parisuhteeseen juuri tuonkin xxxx kanssa; vaikka suhde vaikuttaa hyvin "öö" kauniisti sanottuna epätasapainossa olevalta. Mutta kahden kauppa kolmannen korvapuusti vai miten se meni. En elättele toiveita, että parisuhteeessa oleva vaihtaisi lennosta kumppaninsa parisuhteeseen minun kanssani. En vaikka kokisin (tai olisin kokenut) häntä kohtaan ihastumista. Mutta kylmähermoisuutta tämä on joskus kyllä vaatinut. - Tämä (kylmähermoisuus) on kannattanut; ainakin joitain kertoja olen jälkeenpäin mietiny, että mihin heissä aikanaan oikeasti ihastuinkaan. Olen toki kokenu myös turhautumista kysyen itseläni mitä minussa on vikana? - Miksi niin moni muu (mies) onnsituu saamaan ja luomaan parisuheen niin luontevasti ja vaivatoman oloisesti....
Näin tapahtuikin. Tosin valehteli olevansa vapaa. Jälkeenpäin syytti minua. Aloin tapailemaan toista ja kerroin sen hänelle, mutta ei millään uskonut, etten ole hänestä kiinnostunut. Lähdin kerran salilta ja hän olikin ollut samoilla kulmilla. Oli valehdellut kavereilleen, että olin siellä hänen takiaan. Johtoasemassa, joten ei tullut mieleenkään että valehtelemalla pokailee työpaikan naisia. Että sellasta.
Ajattelisin, että hänen kanssaan en voisi aloittaa mitään vakavampaa, mutta seksi kuitenkin kelpaa. Jos hän on valmis pettämään varattuna, niin parempi että pettää sitten minun kanssa, niin en jää sitten itse ilman pientä hauskanpitoa.
Testaa omaa viehätysvoimaansa ja hakee egolle buustia. Hymyilen viileän kohteliaasti samalla kun annan hyvin etäisen ja epäkiinnostuneen vaikutelman takaisin. Mielessäni säälin vähän.
Säälin miestä ja vielä enemmän hänen puolisoaan.
Halveksin miehiä jotka pettävät vaimojaan ja tyttöystäviään.
Minkäänlaista kaikua ei saa yksikään varattu kaveri joka minua yrittää.
Vapaita miehiä riittää kyllä.
Olen iloinen, etten ole itse sekaantunut ko. henkilöön.
Olen aina pannut, ellei ole ollut kaverin tyttis. Ei ole mun ongelma miettiä toisen parisuhdetta. Aloitetta en ikinä tee varattujen suhteen, mutta jos mulle tehdään, niin miksi jättäisin tilaisuuden käyttämättä?
Jos olen ihastunut juuri häneen, en voi vannoa ettenkö lähtisi mukaan juttuun. Yrittäisin kovasti pysyä tiukkana ja pitää etäisyyttä.
Vierailija kirjoitti:
Olen aina pannut, ellei ole ollut kaverin tyttis. Ei ole mun ongelma miettiä toisen parisuhdetta. Aloitetta en ikinä tee varattujen suhteen, mutta jos mulle tehdään, niin miksi jättäisin tilaisuuden käyttämättä?
Sama mulla. Ei sitä munaa ole ainakaan itselleni kovin usein tarjolla, niin tilaisuuteen pitää tarttua silloin kun sitä kerrankin saa.
Suhtaudun kevyesti etäisyyden pitäen ja teen selväksi että ihan kaverina mennään eikä muu tule kysymykseenkään. Onhan noita tullut vastaan mutta en oikeastaan tykkää ihmisistä jotka kuvittelevat että voivat sekä syödä kakkunsa että säästää sen
Aiempi kumppani aikanaan petti luottamukseni eikä se tuntunut kivalta kun selvisi ettei ollutkaan luottamukseni arvoinen
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Olen aina pannut, ellei ole ollut kaverin tyttis. Ei ole mun ongelma miettiä toisen parisuhdetta. Aloitetta en ikinä tee varattujen suhteen, mutta jos mulle tehdään, niin miksi jättäisin tilaisuuden käyttämättä?
Sama mulla. Ei sitä munaa ole ainakaan itselleni kovin usein tarjolla, niin tilaisuuteen pitää tarttua silloin kun sitä kerrankin saa.
Eli olet aina pannut, ellei ole ollut kaverin tyttis, ja munaa ei ole sulle kovin usein tarjolla. Olet siis bi-mies?
Panen kerran ja raapustan viivan sängynpäätyyn.
Jos itse olisin ihastunut niin olisin mielissäni, mutta ajattelisin, että ei jutusta voi varmaankaan mitään tulla.
Haluaisin että yksi varattu selkeämmin yrittäisi. Enemmän kuin mitään muuta. Mutta luulen että sain hänet jo kuvittelemaan etten pidä hänestä, en usko että yrittää. Oikeasti olen täysin ihastunut siis, yritin vain peitellä sitä. Ja sitten tuli korona-aikakin väliin.
Ajattelen, miten pääsen pois tilanteesta.
Riippuu tapauksesta ja tavasta yrittää.