Minkä ikäisenä siirrytään yökerhoista humppalavoille?
Kommentit (9)
Mä siirryin n 20 vuotiaana. En tosin totaalisesti, sillä käyn edelleen myös diskoissa, mutta paljon harvemmin. Tiedän itseni lisäksi myös muita, jotka käy tanssimassa sekä lavalla, että diskossa. Kannattaa kokeilla :)
Tai lavat pysyvät samana, mutta oman ajan suosikkimusiikki alkaa kuulostaa humpalta nuorempien sukupolvien korvissa?
Outo kysymys. Miten ikä siihen vaikuttaa?
[quote author="Vierailija" time="03.05.2013 klo 21:34"]
Outo kysymys. Miten ikä siihen vaikuttaa?
[/quote]
No jossain iässähän ne kaikki keski-ikäiset ja vanhukset on sinne lavoille siirtyneet, kun ei siellä muita näy eikä discoissa näy vanhoja.
Ennen vanhaan ei tainnut paljon yökerhoja ja discoja olla, joten ne humppalavat olivat ainoat tanssipaikat. Nyky "vanhus" pörrää niin clubeilla kuin yökerhoissakin.
Täällä Helsingissä ei kyllä ole humppalavoja jonne voisi vanhana siirtyä.
Taitaa ne nuoremmat mennä humppalavalle ennen mua.
Ihan sen ikäisenä kun huvittaa. En kyllä tunne ketään jonka musiikkimaku olisi punkista muuttunut humppaan iän myötä.