Arttu Wiskari, turhista turhin julkkis.
Tuntuu, että kun halutaan vaan joku turha julkkis paikalle, jolla pitäisi olla mielipide ihan kaikesta..todellisuudessa ei tiedä mistään mitään, niin paikalle kutsutaan Arttu Wiskari. Ei taida sellaista hömppäohjelmaa tai arpajaista löytyä, missä ei olisi Arttu Wiskaria paikalla:D Kaikista korneinta on se, että mies laulaa lapsettomuudesta kertovaa biisia tenavien laulukilpailussa Kidsingissä ja lapset hengaavat onnesssaan taustalla:D
Kommentit (3)
En pidä Arttu Viskarin lauluista yhtään, mutta hän sentään laulaa ja ilmeisesti tekee laulunsakin itse. Televisio on täynnä julkkiksia joiden ainoa taito on älämölön pito.
Minä näkisin turhan julkkiksen määritelmän niin, että jos on luonut tai tehnyt jotain, on julkisuudessa sen asian takia. Wiskarista voi olla montaa mieltä, mutta kyllähän tuo musiikkia tuntuu tekevän? Ilmeisesti jo toinen levy tulossa/tullut?
Turha julkkis minusta on sellainen, joka on julkisuudessa vain sitkeän työn tuloksena. Bb-"julkkikset", erilaiset salarakkaat jne ovat tätä kategoriaa. Jopa missit ovat julkisuudessa siitä syystä että ovat voittaneet ulkonäöllään jotain. Muusikot eivät tällä perusteella turhia ole (eri asia sitten onko heillä sanottavaa mihinkään asiaan).
Arttu on keksinyt saman kaavan kuin Anja Snellman varsinkin takavuosina. Kirjoitat jostain "vaikeasta aiheesta" suoraan hatusta revittyä asiaa ja esiinnyt vaivihkaa alan asiantuntijana talkshoweissa, niin promoa tuotteille saa helpolla.
Niin paska muusikko kuin onkin, en silti voi millään pitää Wiskaria turhimpana julkkiksena. Hän sentään tekee jotain, toisin kuin tosi-tv-tähdet ja Paris Hilton kloonit.