Joko täällä on kommentoitu Selänteen kainaloista?
Vastahan kuukausi sitten oltiin lemmenlomalle lähdössä.
T:Haaska
Kommentit (18)
kainaloista??? onko sillä hirveet kainalokarvat vai mitä olis pitänyt kommentoida
perheenisä ja onnellinen avioliitto.
Ei käy kateeksi näitä jääkiekkoilijoiden vaimoja. Rahaa on kuin roskaa, mutta ei rakkautta. Mitä joku Sirpa Selännekin voisi tehdä, jos hän ottaisi avioeron. Ei yhtikäs mitään. Eihän sillä taida olla edes mitään koulutusta, saatikka sitten työkokemusta. Lapsia ja taloutta on hoitanut viimeiset 10 vuotta, kun Teemu on pelannut ja rillutellut. Ei Sirpan kaltainen nainen voi muuta kuin niellä häpeänsä ja sietää miehensä rilluttelun, bailauksen ja vieraat naiset. Sentään on rahaa ja komia talo.
joo, mutta miten elintason kävisi?
Minusta Sirpa on todella athleettinen.
Tuskinpa Sirpan on tarvinnut ammattiaan harjoittaa tai edes ylläpitää tietotaitoaan. Aika pitkään saisi käydä täydennyskoulutuksessa, jos meinaisi ammattiaan harjoittaa. Ja tietysti kyse on myös elintasosta. Miksi luopua miljoonaomaisuudesta ja vaihtaa se käpyseen fysioterapeutin palkkaan?
samaan mieslaatuun selänteen kanssa, vaikkei julkkis olekaan. hänelläkin on kulissina söpö perhe ja on olevinaan kunnon perheenisä mutta silti pitää tyttöystävää koko ajan rinnalla (ja vaihtaa niitä usein). toisilta miehiltä vaan onnistuu hyvin tollainen riippumaton elämä: saa sekä kakun että hillot!
Paljon rikkaampaa elämää ja vaihtelua saat itsellesi ottamalla lomiksi kesäkissan kainaloon kehräämään.
Kyllä varmaan löytyy montakin sellaista kaunotarta, jotka ovat vviettäneet yönsä Temen tai jonkun muun julkkiksen kanssa, mutta eipä ole lehtiin juttuja tullut. Maksetaanko näille naisille siitä, että pitävät salaisuuden itsellään vai ovatko kaikki olleet todella niin viisaita, että eivät halua turhiksi julkkiksiksi ja eivät halua mainetta jonkin julkkiksen kesäkissana/panopuuna.
Lisäksi voi hyvinkin olla, että näiltä kiekkoilijoilta yms. löytyisi äkkiä monta kaveria kertomaan, kuinka kyseinen misu selvästikin valehtelee, koska he olivat myös paikalla ja mitään sellaista, mistä misu puhuu ei selvästikään tapahtunut.
Vierailija:
Kyllä varmaan löytyy montakin sellaista kaunotarta, jotka ovat vviettäneet yönsä Temen tai jonkun muun julkkiksen kanssa, mutta eipä ole lehtiin juttuja tullut. Maksetaanko näille naisille siitä, että pitävät salaisuuden itsellään vai ovatko kaikki olleet todella niin viisaita, että eivät halua turhiksi julkkiksiksi ja eivät halua mainetta jonkin julkkiksen kesäkissana/panopuuna.
Itsekin olen omin silmin todistanut hänen kovan iskuyrityksensä. Ruinaamalla ruinasi ystäväni petiin.
Muutamia vuosia sitten työskentelin helsinkiläisessä hotellissa ja siellähän se Teemu satunnaisesti vieraili. Ei kuitenkaan pelikavereidensa tai Sirpan kanssa...
Hih, aattelin jo, että sen on karvat näkyneet jossain.
Ap tarkoitti varmaan ihan yksikössä vaan!
Vierailija:
Ap tarkoitti varmaan ihan yksikössä vaan!
Temellä oli tapana heittää 50 mk housuntaskuihin. Aika halvalla lähti sekin " kainaloinen" .
kai Sirpa on antanut luvan halailla vieraita naisia.