Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä kaikkea Posti on toimittanut väärään osoitteeseen tai hukannut?

Vierailija
22.04.2013 |

Mä olen saanut mm. toisen henkilön luottokortin ja parin viikon päästä siihen tunnusluvut sekä jonkun toisen veroilmoituksen kaikkine henkilötietoineen. (En tietenkään näitä avannut vaan kiltisti toimitin eteenpäin, mutta kuoren ulkonäöstähän sisältö jo selviää...) Laskuja tulee silloin tällöin, ja vähemmän tärkeää mainospostia ym. yleensä viikottain.

Itseltäni on jäänyt saamatta ainakin henkilötunnuksen sisältävä työtodistus+viimeinen palkkakuitti, vaikka työnantaja nimenomaan vannoi sen lähettäneensä (eikä syytä epäillä etteikö niin olisi tehnytkin), sekä n. 150e arvoinen fyysisesti isokokoinen Ellos-paketti, jonka ilmeisesti joku postin työntekijä pölli.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
22.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Markka-aikaan toimitti 500 markkaa minulle, mutta rehellisenä ihmisenä etsin oikean vastaanottajan käsiini ja toimitin rahan hänelle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla