Mulla on niin vaalea iho, että tarvitsisin tosi vaaleaa meikkivoidetta
Millä merkillä on kaikkein vaaleimpia? Olen etsinyt ja käynyt läpi jo vaikka kuinka monta mutta aina ne vaaleimmat on liian tummia. Kellään mitään vinkkiä?
Kommentit (13)
Ite käytän Lumenen Blur meikkivoidetta. Sitä vaaleinta sävyä. Tosin ne on kai uudistunut, joten en tiedä siitä nykyisestä .. Mulla on vanhaa vielä jäljellä.
Sitten on kai olemassa niitä meikkivoiteen vaalennustippoja?
Kokeile korealaisia bb-voiteita, löytyy vaaleita.
Everyday mineralsin 0-aste on jo aika vaalea. Niiltä saa ilmaisnäytteitä.
Vierailija kirjoitti:
Everyday mineralsin 0-aste on jo aika vaalea. Niiltä saa ilmaisnäytteitä.
Lisään, Idun minerals ehkä kannattaa tsekata myös. Jos siis mineraalimeikit kelpaa.
Vierailija kirjoitti:
Shhhh ei saa sanoa vaalea!
Aivan kokeile kenkälankkia naamaan.
On olemassa myös valkoisia voiteita, joita voi käyttää vaalentamiseen. En nyt osaa sanoa merkkejä, kun on aikaa kun olen ollut meikkien kanssa tekemisissä. Voi olla että ei myydä kaupoissa vaan joutuu tilaamaan ulkomailta.
Apteekista saa ainakin ihan valkoista
Meikkivoiteiden vaalentamiseen siis. 9.
Olen itse todella kalpea, ja ainoa todella vaalea meikkivoide jonka olen löytänyt, on Kat von D:n meikkivoiteen sävy 42. Se on lähes vitivalkoinen. Muiden merkkien vaaleimmatkin sävyt ovat aina liian keltaisia.
LOrealilla on joitakin aika vaaleita.