Hornahelteiden suurin ongelma on se että ei pääse saunomaan, siksi suomalaiset tykkää pakkasesta
Eikä kukaan muu kuin tyhmä ihminen lämmitä nyt kehoansa ja taloansa saunomalla näillä helteillä.
Siksi tämä on niin perseestä kun saunomaan ei ole päässyt pariin viikkoon.
Pakkanen, siitä suomalaiset tykkää. Siksi että pääsee saunomaan.
Kommentit (8)
Me lämmitetään sauna harvakseltaan, aivan kuten tavallisestikin. Monesti helpottanut helteellä tukalaa oloa kun on istunut hetken saunassa, tuntuu helteen lämmittämä makkari jotenkin viileämmältä sen jälkeen.
Miksei pääsisi saunomaan? Se, että ei viitsi lämmittää päärakennuksen saunaa ei luonnollisestikaan tarkoita etteikö rantasaunaa voisi lämmittää.
Kyllä me on saunottu nyt helteillä aivan normaalisti, miksi ei saunottaisi?
Kyllähän suomalaiset rauhanturvaajatkin aina rakentavat uuteen asemapaikkaansa saunan, vaikka se sijaitsisi Afrikassa tai aavikolla Lähi-Idässä.
Tokihan saunaan pääsee. Meillä lämpiää rantasauna täällä mökillä melkein joka ilta, jotta saadaan kuumaa vettä tiskaukseen samalla. Mökkiä kun ei viitsi lämmittää keittämällä isoa kattilallista vettä.
Kyllä mä saunan lämmitän, naapuri kyllä yritti kieltää sen, kun hänen makkarinsa lämpeää kun mun sauna päällä. Talvella hän on saanut nauttia ilmaisesta makkarin lämmityksestä 3-4 päivänä viikossa, niin nyt saa kärsiä sitten kuumuudesta. Ei ole mun vikani että tää rivari on rakennettu niin että mun sauna ja naapurin makkari on vierekkäin.
Vierailija kirjoitti:
Ajan traktorilla.
Jos ei oo ilmastointia, sä saunot koko työpäivän.
Hyvä, että tyhmän ihmisen määritelmä viimein löytyi.