Käyn nyt ottamassa erikoiskaffin ja menen juomaan sen tuohon ulos portailleni
Kommentit (9)
Pieniä ajatuksia yleiseen jakoon. No, eiväthän kaikki voi olla isoja ajattelijoita.
Men ihmees. Mä join just ihan peruskaffet tääl sisäl, ulkon kun on niin kauhean tuulist ettei tarken istuu portail.
Minäkin juon aina lauantai-illan saunan jälkeen kaffeet terasilla.
Mutta joskus juodaan miehen kanssa myös saunaoluet terassilla, mutta saunan jälkeen mies jää usein katselemaan telkusta urheiluruutua, joten nautiskelen yksin kahvit tai oluen terassilla.
Ihanaa kun kaikki on jo vihreää ja tuomet ja omena puut kukkii. Sentäs jotain kaunista ja nautinnollista oloa, saunan jälkeen suomalaisessa kotimaisemassa, tämän kaiken vaativan ja järkyttävän koronasairauden keskellä.
Hyvää alkukesää kaikille!
Siellä oli pirun kylmä, luovutin heti ensimetreillä.
Mulla kofeiinitonta kupissa, ihan ookoo makuista. Kaapissa sen sijaan on erikoisia olusia, ja siitä tulikin mieleeni, että unilääkkeeksi ehkä olis hyvä.
Kesäleskenä tässä hikoan kaupunkiasunnossa, ah rentoutta! 😳
Aloittajalta jäi otsikosta pois: Haluatko kysyä jotain?
Vierailija kirjoitti:
Aloittajalta jäi otsikosta pois: Haluatko kysyä jotain?
Vielä ehtii...?
Täällä tuulee liikaa. Ja asun kerrostalossa, eikä parveke ole mieluisi paikka istuksella, kun kaikki näkevät. Päiväsellä kiehautin mokkapannulla ( puolet Lidlin Bellarom Tanzaniaa ja puolet Pauligin Mundoa) maittavat kahvit, mutta nyt tyydyn huurteiseen. Ajattelin illan ratoksi kuunnella hyvää musiikkiia vielä.
Sivettikissan paskaa??