Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milloinkas ne seurakunnan päiväkerhot alkaa? Millaista siellä on?

Vierailija
06.07.2006 |

Meillä tytär menee tänä syksynä siis päiväkerhoon. Millainen käytäntö siellä oikein on, onko ensimmäinen kerta niin että vanhempi saa olla mukana vai miten...? Tyttö ei ole ollut vielä missään " yksin" . Mitä kaikkea siellä puuhaillaan?



Kertokaahan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siellä askarrellaan, lauletaan(sekä lastenlauluja, että virsiä), syödään eväät, leikitään jne Meillä tyttö aloitti 3.5 vuotiaana ja viihtyi tosi hyvin, ei yhtenäkään kertana sanonut, ettei halua mennä. Toki siellä oli myös uskonnollista kasvatusta, mutta ei mitenkään häiritsevästi(ei ole aivopesua siis) tyttöni oppi lukuisia uusia lastenlauluja ja kaikki askartelut ovat edelleen tallella. Kerhotäti oli niin mukava, että itseänikin suretti, kun hän ei ole nyt syksyllä siellä. Joka tapauksessa uusia kavereita tuli ja huomattavaa kehitystä saipa jopa äiti uusia askarteluvinkkejä.

Kysykää seurakunnasta niitä paikkoja, meillä (Turussa) ilmottauduttiin jo keväällä. Itse en ole ns. uskovainen, mutta en pitänyt tätä kerhotoimintaa mitenkään " pahana" , päinvastoin hyvänä juttuna. Ja kaikki muutkin vanhemmat olivat tyytyväisiä.

Vierailija
2/4 |
19.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tyttö arka isoissa ryhmissä, mutta kyllä ne kerhotädit tietävät, miten lapset kotiutetaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

niihin voi hakea??

Vierailija
4/4 |
10.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

raamatunlukua, virsiä- pyhäkoulumeininkiä

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi viisi