Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mua ei ole koskaan kiinnostanut seksi mitenkään erityisesti, ja se on erittäin vapauttavaa

Onnellinen
31.05.2020 |

Miksi pitäisi kiinnostaa? Ok, kyllä mä välillä kiihotun, ja miehen kanssa sekstataan välillä enemmän, välillä vähemmän. Mies haluaa useammin ja enemmän, ja se on ok.

Mutta on ihanaa kun ajatukset eivät pörrää seksin ympärillä eikä se vaikuta arkeen. Ihana vapaus.

Tällaistako oli pariskunnilla joskus ennen...no tuhansien vuosien ajan ennen viimeistä kolmea vuosikymmentä?

Miksi pitäisi olla seksistä kiinnostunut? Hellyyttä meillä riittää kyllä. Mutta jos joku sanoo että seksin pitäisi kiinnostaa, on sama kuin pitäisi kiinnostua vaikka kreikkalais-roomalaisesta painista. Juu ei nappaa.

Elämässä on paljon muutakin ja helpompaa nautintoa. Hyvä ruoka ja juoma, joku leffa...ei mua kiinnosta alkaa riisuutua ja pistellä vaakamamboa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
31.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seksi on kummallinen asia. Se on suhteessa pikkujuttu, mutta sen puute tai harrastaminen jonkin muun kanssa on elämää suurempi asia.

Vierailija
2/5 |
31.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On hullua että kaikkien pitäisi olla kiinnostunut seksistä.

Jos ei seksistä välitä, niin that's it, ei tarvitse välittääkään. Ei siihen jotain terapoimista tai kriisiä tarvita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

On hullua että kaikkien pitäisi olla kiinnostunut seksistä.

Jos ei seksistä välitä, niin that's it, ei tarvitse välittääkään. Ei siihen jotain terapoimista tai kriisiä tarvita.

Sinkulle ei varmaan olekaan ongelma, mutta entä jos kumppani kuitenkin haluaa? Eikö silloinkaan ole ongelmaa?

Vierailija
4/5 |
01.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä vähän sama. Vaimoa ei kiinnosta juuri koskaan. Itseäni kiinnostaisi melkein päivittäin. Haluaisin päästä eroon tästä puolesta itsessäni. Moni asia vaikeaa tämän takia.

Vierailija
5/5 |
01.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulun tähän joukkoon jolle seksi on elämän suola ja harmittaa jos kohdalle osuu kumppani joka ei ajattele samoin. Tosin yks naisystävä ymmärsi tämän ja antoi aina kun halusin ja jos ei muuta niin suuseksiä tai edes kättä. Olihan se välillä vähän naisen välineistämistä mutta kun hän teki sen ihan mielellään niin tavallaan en voinut olla käyttämättä hyväksi. Niin noh kyllä hän väitti rakastavansa minua ja ehkä teki ja antoi rakkaudesta. Ainoa parisuhde hänen kanssaan kun en koskaan vetänyt käteeni.

What do you want to do ?

New mailCopy

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi neljä