Italialaiset kotitaloudet ovat suomalaisia varakkaampia - miksi Italiaa pitäisi auttaa?
Italiassa kotitaloudet ovat varakkaampia kuin Suomessa, vaikka valtio on velkaantunut.
Varallisuutta keskimäärin (mediaani) aikuista kohden USD
Italy 91,889
Finland 55,532
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_wealth_per_adult
Kommentit (7)
S*omelaiset ovat niin hölmöjä, voi vedättää satanolla joka käänteessä ja ne vielä nauttii siitä.
Vierailija kirjoitti:
Tämä on niitä mielenkiintoisia kysymyksiä. Kreikkalaistenkin kotitalouksien keskimääräinen varallisuus on kolme kertaa suurempi kuin suomalaisten, mutta silti heitä jostain syystä autetaan.
En käsitä miksei suomalaisten rahoilla voitaisi auttaa suomalaisia köyhiä.
Suomalaiset auttavat jostain syystä ennemmin ulkomaalaisia köyhiä kuin suomalaisia köyhiä.
Koska Suomi toivoo saavansa siten apua auttamiltaan mailta, jos Venäjä hyökkää tänne. Nato-jäsenyys olisi halvempi ja loogisempi mutta sehän ei käynyt.
Olen samaa mieltä, Suomessa on ihan hel...vetin tyhmiä päättäjiä jotka määkivät Eurooppaan päin mää....määä.....määää.........................kyllä maksetaan, paljonko laitetaan shekkiin. Italiassa on mafia ja ihmiset eivät halua maksaa veroja, Kreikkalaiset eivät halua maksaa veroja. Olen matkustellut paljon Kreikan saarilla, ihmettelin aina miksi talot oli jätetty puolitiehen rakentamatta. Tähän syy oli se, että ei tarvinnut maksaa veroa kun rakennus ei ollut valmis, sitten me Suomalaiset. Veroja, veroja, veroja maksetaan maksetaan maksetaan kiva maksaa.............ollaan ihan munattomia lampaita.
En tiedä, miksi meillä on päättäjät jotka vihaavat suomalaisia. AINA ovat ensisijalla ulkomaalaiset ja joka ainoassa kysymyksessä mietitään vain, miten voidaan asettaa ulkomaalaiset suomalaisten edelle.
Tämä on niitä mielenkiintoisia kysymyksiä. Kreikkalaistenkin kotitalouksien keskimääräinen varallisuus on kolme kertaa suurempi kuin suomalaisten, mutta silti heitä jostain syystä autetaan.
En käsitä miksei suomalaisten rahoilla voitaisi auttaa suomalaisia köyhiä.