Miten haluaisit että miehesti kertoisi toisten miesten alkaneen kiinnostaa häntä enemmän - ajatusleikki
Tässä tilanteessa ovat tuhannet miehet koko ajan. Biseksuaalisuus vaihtelee ja voi elämän myötä useastikin muuttua täydeksi homoudeksi.
Miten sinä haluaisit että sinulle kerrottaisiin asiasta.
"Sirpa kuule, ootko huomannu että mää nykyään kattelen miehiä vähän sillä lailla. No hinttarihan mää oon. Erotaanko?"???
Kommentit (5)
Haluaisin että hän kertoisi kaiken suoraan, yksityiskohtia myöden esim äitienpäivänillallisella ja tai jouluillallisella. Nimenomaan lapsien läsnä ollessa. Siinä saisi Patrik 14 v sitten kysyä isältä, miltä se peppu maistuu.
- Kuules Sirpa
-Mmm?
-Nosta vähän päätä sieltä pädistä tänne päin, mulla on asiaa.
-Mmmm?
-Olen homo.
-Mmmm?
- Otan eron.
-Mmmmm?
-Eikö sulla oo muuta sanottavaa.
-Mä pidän sit koiran.
No ihan samalla tavalla suoraan kuin muistakin tärkeistä asioista. Hohhoijaa, tuntuu, että täällä pyörivistä ihmisistä juuri kukaan ei ole koskaan ollut normaalissa ihmissuhteessa edes kaverina kenenkään kanssa.
Sekoiaisin jos saisin kuulla, joten pitäköön asian omana tietonaan. Mieluumnin kaksoielämä minulle.