Kiitos korona, kun tulit ja teit lopun työkkärin tädin painostustouhuista
Nyt saa vihdoin levätä laakereillaa ilman pelkoa TE-toimiston yhteydenotoista.
Kommentit (8)
Eikä voi pakottaa millekään tylsille kursseille koska niissä olisi liikaa osallistujia.
Hahah. No jotain hyvääkin koronasta sitten.
Eikö niitä kursseja voi järjestää etänä??
Työttömät jotka epäilevät sairastavansa koronaa, eivät ole velvoitettuja menemään kuntouttavaan työtoimintaan, työhaastatteluihin tai hakemaan töitä
Heidän tulee eristäytyä muista niin ettei muita ihmisiä sairastu, heidän tulee ainoastaan tehdä se minkä he voivat tehdä kotoa näyttöpäätteeltä (vastata kirjeisiin ym)
On kyllä hyvä juttu. Onnea.
Tottakai tämä juuri nyt tapahtui kun en ole työttömänä, vaikka aika monta vuotta olin aiemmin.
Tämä. Ei ole kuulunut mitään työtarjouksia eikä muutakaan moneen kuukauteen. Tosin olen ollut työhönvalmentajan ohjauksessa viime vuoden lopulta joten osittain sekin vaikuttanee, mutta tosiaan nyt koronan aikaan eivät mahda hirveästi laittaa työtarjouksia eikä muutakaan. Hyvä näin, saa kevään ja kesän olla ihan rennosti.
Etänä työkkärin kurssi just meneillään. Mut jos ei nettiyhteyksiä yms.vehkeitä ole, niin sit ei tietenkään onnistuisi.
Mistä sait koronan