Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millä ruokakaupalla on paras verkkokauppa - ja millä surkein?

Fat Mama
14.04.2020 |

Tilaan perheen ruuat lähi-Cittarista. Se olisi tosi kätevää ellei K-kaupan verkkokaupan käyttöliittymä olisi aivan kelvoton. Olen tehnyt vaikka kuinka monta tilausta, mutta aina kun aloitan uuden tilauksen, olen ihan pihalla, että mistä se UUSI TILAUS tehdään. Pelkään, että vahingossa tuhoan tilauksen, jolle olen saanut toimitusajankin. En ole mikään digiuupelo, mutta Keskon logiikka ei aukea mulle. Kiukuttaa!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paras on Citymarket, koska erittäin monipuolinen valikoima.

K-kauppiaat ovat itsenäisiä kauppiaita, ja pystyvät ostamaan tavaraa mistä vaan.

Prisma siis S-kaupalla on sopimukset vain tiettyjen tukkujen ja tavaran toimittajien kanssa.  Ja se kyllä näkyy valikoimissa.

Voi olla että, Cittari on kalliimpi ja onkin, mutta muuhun en vaihda.

Itse en ole kokenut K-ryhmän verkkosivuja ollenkaan vaikeiksi.

Olen ostanut jo vuosia sieltä ruokaa kotiinkuljetuksina ja ostan edelleen.

Vierailija
2/5 |
14.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

K-ruokaa olen käyttänyt, S-ryhmää en käytä enää lainkaan, koska ketjun laatu heikkeni surkeaksi liian monen tuotteen osalta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tykkään cittarin verkkokaupasta ja myös kauppahalli24. Prisman tuntui tosi sekavalta kun sitä selailin.

Vierailija
4/5 |
14.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällä hetkellä Jyväskylässä on pitkät jonot niin sittarissa kuin Prismassakin. Niinpä tilataan pienestä K-kaupasta ja saadaan ostokset jo seuraavana päivänä kotiinkuljetuksella

Toki on pienessä kaupassa on kalliimpaa, mutta se on tuntunut nyt pieneltä murheelta ja hyvä, että voi tukea yrittäjää.

Vierailija
5/5 |
14.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pienissäkin K-ryhmän paikoissa on parempi valikoima tuotteita,

kuin pienissä S-marketeissa.

S-kaupoissa on aina ja ikuisesti vain sitä yhtä samaa myytävänä, erittäin yksipuolista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi yhdeksän