Jos 99 % ihmisistä muuttaisi asumaan kaupunkeihin, mitä syötte kaupungissa vai alatteko kannibaaleiksi?
Jos 99 % ihmisistä muuttaisi asumaan kaupunkeihin. Se 1 % ei voi millään tehdä ruokaa lopuille, jotka kaupungeissa odottavat ruokakuljetuksia.
Kaupungeissa ihanaa ja bileitä illasta iltaan. Työpaikat kaupungeissa ihanaa.
99 % kansalaisista sitten kuolisi nälkään myöhemmin, kun seteleillä ei nälkä lähde ja ne sulaa huonosti vatsassa.
Ei tämä panepidemia nähtävästi ole tuonut ymmärrystä kaupunkilaisille, koska ei vain Suomen maatalous vaan koko maailman maatalous on nyt panepidemian vuoksi vaikeuksissa.
Entä, jos ei tule ulkomailta hedelmiä, vihanneksia, kalaa ja lihaa, koska sielläkään ei ole työntekijöitä maataloudessa?
Mitä syötte kaupungissa vai alatteko kannibaaleiksi?
Kommentit (4)
Kun tulee nälkä niin tilaan pitsalähetin. Naapuria olen jo vähän katsonut sillä silmällä. Seppo on aika hyvässä lihassa ja taatuisti juoksee mua hitaammin. Toinen naapuri tuija on kuivalihaa jo elossakin. Kyllä sekin pakon edessä menee.
Onko aloittajalla lampaita? Haluttaisi oikea rosvopaisti.
No siis suunnilleen tuota luokkaahan se elinkeinorakenne on. Ei edes ”maalla” missään pellolla enää rehkitä.
Ööööö? Tiedätkö, miten pieni osa ihmisistä tuottaa ruokaa?
Tässä tietoja:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_employment_in_agricu…
United Kingdom 1.1
Israel 1.1
Germany 1.3
Belgium 1.3
Malta 1.3
Qatar 1.3
United States 1.7
Sweden 1.9
Canada 2
Norway 2.1
Netherlands 2.2
Et vissiin ole ikinä käynyt kaupungissa?