Yle Tv1 A-studio: Helsinki-Vantaalla ei tehdä mitään?
Finavia on kyllä hirveän "huolissaan"... Ihme toimintaa jotenkin. Ei edes käsidesiä tarjolla? Muilla maailman lentokentillä aivan erilaista toimintaa?
Kommentit (45)
Oli oikein tosi hirveän huolissaan.
Onkohan kukaan ollut koskaan noin huolissaan.
Mykistävää katsottavaa. Miten v**ssa voimme olla näin surkeita tekemään yhtään mitään minkään eteen.
Vierailija kirjoitti:
Ainoa Finavian koronatoimi oli supernopeat lomautukset.
Taataan pomojen bonukset.
Toivottavasti karma toimii...
Finnair lentää edelleen ympäri eurooppaa.
Eikö nuo pitäisi laittaa samantien karanteeniin??? Lentää ennemmin vaikka jollekin hiljaiselle kentälle?
Ja Mika SalmInen pesaisi kätensä koko sopasta.
Vierailija kirjoitti:
Tee itse jos noin ahdistaa.
Mitä jos ne tekisivät, jotka on vaaleilla valittu siihen asemaan että tekeminen ja päättäminen kuuluu heille, sekä ne, joille siitä maksetaan ja jotka toimivat asiassa virkavastuulla?
Suomi lienee niin iso maa ettei voida olettaa tiedon kulkevan sujuvasti eikä millään voida näin nopeasti tietää mikä viranomainen on nyt vastuussa toimenpiteistä joista ei tiedetä mitä ne voivat olla.
Kiinassa tupakoitsijoiden riskitekijä on toisenlainen eikä epidemian kulku istu meidän vakiomalleihin, sanoo Salminen,THL.
Thl:n Salminen - odottaakohan häntä jokin oikeudenkäynti kaiken jälkeen?
Kukaan ei tiedä kuka on vastuussa mistäkin ja kukaan ei okein itse viitsi tehdä mitään....
Miksi mulle tulee niin vaivautunut olo tuosta THL:n ukon puhumisesta? Miten voi olla niin vaikeaa vastata suoriin kysymyksiin suoraan ja REHELLISESTI? Aivan kuin joku rikollinen, joka yrittää kääntää totuuden joksikin muuksi. Tidella epäuskottavaa ja -luotettavaa tuollainen.
Sieltä niitä horisevia eläkeläisiä lappaa juniin ja busseihin. Sillä kuopiolaisella muikulla ei ollu pokkaa sanoa, että jatkaa julkisilla kotiin. Onnekseen oli maski naamalla niin ei tunnista.
Aika säälittävää harrastelua. Eikö kellään koko organisaatiossa ole mitään ajattelukykyä ja halua toimia eikä vaan lässyttää ja selittää. Tälläkin vätystelyllä tapettiin satoja ihmisiä kesään mennessä. Siitä pientä ajatuksen siementä iltapuhteelle asianomaisille...
Vierailija kirjoitti:
Minne katosi Tervahauta?
Pyyhkii hikeä kulisseissa.
Bussikuljetus kentältä johonkin oppilaitokseen, jossa ei ole nyt ketään. Ruokalakin löytyy talosta ja luokkiin kenttäsängyt. Karanteenin järjestäminen olisi hyvin helppoa.
No haloo, missä ihmisten OMA vastuuntunto ja oma-aloitteisuus? Ei se valtio joka tilanteessa voi tulla kädestä pitämään.
Verratkaapa Ruotsiin. Siellä fiksut ihmiset noudattavat SUOSITUKSIA.
Ainoa Finavian koronatoimi oli supernopeat lomautukset.