Miten narkomaanit saavat nyt huumeensa, kun kuriirien on vaikeampi kulkea?
Kuka on vastuussa huumeiden käyttäjien tarpeista? Aikooko Ohisalo tehdä mitään jotta vähintään päivittäiset perusannokset olisi saatavilla kaikille tarvitsijoille?
Kommentit (17)
Toivottavasti käyttävät tilaisuuden hyväkseen ja lopettavat typerän tapansa.
Äkkiä pitäisi niitä piikityshuoneita nyt perustaa.
Kyllä hätä keinot keksii. Jos oikein pahaksi tilanne äityy, joutuvat ehkä alkamaan juopottelemaan. Viina ei varmaan Suomesta ihan heti lopu.
Tätä omen minäkin miettinyt. Pakkoraittius edessä?
Eihän tavaraliikenne ole mihinkään loppunut.
Huumeet ovat ihmisoikeus. Haluaako Marinin hallitus tehdä rikoksen ihmisyyttä vastaan?
Taitaa posti ja kuljetusyritykset rahdata niitä edelleen.
Hykertelen mielessäni, korona ja kunnon vieroitukset😂.
Rahtina ja postina on iso osa noista ennenkin kait kuljetettu.
Vika on tietty siinä että saatavuushäiriöt nostaa hintaa joten ryöstelyt tulee lisääntymään. Voi tietty olla että saatavuushäiriöistä huolestuminen on turhaa. Sen jälkeen kun aarnio saatiin pois palliltaan aikanaan niin huumekauppa on suorastaan räjähtänyt käsiin. Ehkä huumepoliisin pitäisi tehdä muutakin kuin jahdata aarniota?
Joku kyyninen (tai dekkarikirjailija) saattaisi tietty miettiä että aarnio poistettiin koska aarnio häiritsi jonkun muun bisnestä luovilla metodeillaan ja olemalla liian tehokas hommassaan, mutta se on vain satunnainen ajatus eikä muuta.
tällä viikolla oli hesarissa juttu jossa kerrottiin että aineiten hinnat tulevat nousemaan, kun varastot alkavat hupenemaan. suomalaisilla liigoilla on pienet varastot ja koska lentokoneet eivät lennä, niin kuriirit joututaan lomauttamaan.
Tupakoinninkin lopettamista suositellaan nyt erityisen vahvasti, koska tupakointi altistaa virukselle. Ehkä muidenkin kemikaalien käyttämisen lopettamista olisi suositeltavaa harkita? Eipä ne tee yleiskunnolle kovin hyvää.
Tosi ikävii kommentteja on taas täällä missä ylläpito huhuuuuu
Mun kaverin diileri toimittaa ne ruoan ohella. Sen kun vaan tilaa foodoralla. Maksu tiettyyn paikkaan pihalle jemmaan ennen toimitusta ja piripussi löytyy pizzan alta.
Vierailija kirjoitti:
Mun kaverin diileri toimittaa ne ruoan ohella. Sen kun vaan tilaa foodoralla. Maksu tiettyyn paikkaan pihalle jemmaan ennen toimitusta ja piripussi löytyy pizzan alta.
Onko kaverillasi huumebisneksen lisäksi myös pizzeria?
Vessapaerirullalla saa nykyään gramman heroinia.