Miksi HS ei kirjoita juttuja pettävästä naisesta ihan kevyesti?
Juhani Aho saa pettää vaimoaan tämän siskon kanssa tuon tuosta, jos nainen yksityishenkilönä pettää niin kunnon noitajahti on käynnissä. Siinä miesten suvaitsevaisuus näkyy. Hirveitä kaksinaamaisia olioita, jotka itse pettää ja halajaa vain omaa etua, mutta eivät anna naisille samoja vapauksia. Naisen vapaus merkitsee vain kun nainen valitsee miehen edun, muuten miehiä ei naisten valinnat kauheasti kiinnosta.
Miettikää sitä. Pettävä nainen on aina yleinen vihan kohde, miehet saa ihan vapaasti pettää. Kauheita kaksinaamaisia ;) Miehetkään ei kestä naisten piirteitä ja roolia, mutta naiset vaan suvaitsee sen että miehet ovat luonnostaan kaksinaamaisia? Miksi naisen luontoon ei suhtauduta näin? miksi naisia saa poistaa väestöstä heidän roolin takia, mutta miehiä ei?
Kommentit (3)
Ai moi Sukunimihullu! Mites menee, onko hyvä viikonloppu?😊
Oot näköjään vaihtanut taktiikkaa 😋
Olen itse nähnyt enemmän sitä että pettävää naista silitellään koska "vanhan täytyi olla miehessä" ja pettävää miestä käydään vetämässä porukalla turpaan.
Siis itse olet pettäjä ja nyt on paha mieli kun joku on tuominnut?
Onneksi olen mies ja saan vapaasti pettää. Ihanaa. Ja ei kun panemaan sitten vaan.