Italiasta palannut suomalaisnainen kärsii rajuista oireista: ”Sairaaloissa ei ole haluttu tehdä koronavirustestiä”
Kommentit (23)
Niinpä tietenkin. Lääkärit pitävät naista luulosairaana. Vaikka Italiassa häneltä jopa mitattiin kuume matkan aikana.
Tämä on nähtävästi menettely. Eristetään kotiin. Pärjäile. Viudakoksi menee
Jossain oli kuva kun husissa otettiin näyte ulkona, lääkintä haalareissa ja.maskissa. enää ei sitäkään
Taksithan ei ota kyytiin näitä.
Hyvä tietää.
Nii kuinka pääsee sairaalaan jos ei oo autoa, kunto on niin huono ettei voi kävellä/pyöräillä. Taksi ei ota kyytiin ja tuskin lanssikaan suostuu tulemaan. Ainoa vaihtoehto on sitte julkiset missä tartuttaa sitte muita. Toki voihan sitä jäädä kotiin kuolemaan se varmaan tässä onkin tarkoitus......
Jos lanssi ei tule niin metrolla ja ratikalla. Siinä sitten ilmoittaa että lanssi ei suostunut. Ja vovat ottaa kaikki vajaa tuhatta tartutettua kuljettajasta lähtien sairaalaan myös.
Ainiijoo. Onkohan stadilla ees kyky ottaa vastaan ku joku puoli prosenttia väestöstä, sitten loppuu tila. Tommonen 1500 kpl koronaa ja stadin terveydenhuolto on nurin.
Kohta tuon naisen ln lähdettävä terveyskeskukseen hakemaan saikkutodistusta kai.
Tämä tulee kai yllätyksenä heille, jotka eivät julkista sairaanhoitoa muuten käytä, ei sieltä saa hoitoa:/ Joutuu just soittamaan/käymään monesti(vaikka rahat ja kunto ei riittäisi), lopulta ehkä hyvällä tuurilla joku lopulta kuuntelee/uskoo sinua ja pitkin hampain suostuu jhnk tutkimukseen/hoitoon. T:pitkäaikaissairas
Jäi omatoimisesti karanteeniin suojellakseen muita? Niin jalomielistä :)
Kyllä minut on aina hyvin tutkittu julkisella puolella. Ja tarvittessa annettu lähete keskussairaalan polille.
Leikattukin on, ja parantunutkin olen. Kaikissa paikoisssa oli hyvä hoito, eikä kukaan sanonut että oisin liian vanha hoidettavaksi.
Korona tietenkin vähän eri juttu, ehkä eivät varat vanhojen hoitoon riitä.
Yksi papparainen vaan, olen 67v.
Joskus on _vaadittava_ tutkimuksia ja poljettava jalkaa.
On se totta. Iltiksessä sanottiin niin. :D
Pisa on Toscanassa, se ei ole hänen matkansa aikana ollut korona-alue.
Jestas miten te jaksatte olla hysteerisiä tästä vtun koronasta.
Kun te perusterveet ette siihen kuole.
Vierailija kirjoitti:
Jestas miten te jaksatte olla hysteerisiä tästä vtun koronasta.
Kun te perusterveet ette siihen kuole.
Toivottavasti sun ”vtun” ei-perusterve läheine tai vanhus saa sen. Tule sitten tänne mouruamaan, itsekäs debiili. Taidat olla Etelä-Pohjanmaalta?
Nainen on siis suuttunut koska Seinäjoen terveyskeskus ei ottanut häneltä näytettä lauantaina tai sunnuntaina 😁
Voi luoja.
Jos yksi testataan ilman kuumetta, kohta on kaikki joita vähänkin väsyttää ja luulottaa vinkumassa samaa. Sitten testit loppuvat ja oikeat, oireet omaavat henkilöt jäävät testaamatta ja levittävät tautia.
Muistakaa hysteerikot että sanomalehdet tekevät tällä massia. Antaa naisen ulista, kuume on yksi oireista ja jos sitä ei ole, ei taudinkuva yksinkertaisesti toteudu.
Tällä hetkellä jyllää monia muita tauteja. Norot, kausiflunssat, rs...
Ei oksennustautikaan ole mitään ilman oksentelua.
Näissä tapauksissa on se iso ongelma, että tämänkaltaisten kokemusten jälkeen kansa ei enää malta ensin soittaa vaan ryhtyy tulemaan suoraan päivystykseen. Pakkohan se on, jos ei muuten apua saa!
Vierailija kirjoitti:
Paskapuhetta. Tuo lehti sanoo ”uutisoi” mitä vain saadakseen huomiota, en jaksa edes klikata.
Oireena vilunväristykset? Mitkä oli Korona oireet?
Paskapuhetta. Tuo lehti sanoo ”uutisoi” mitä vain saadakseen huomiota, en jaksa edes klikata.