Vihaan työtäni
Eikä ole olemassa sellaista ammattia joka kiinnostaisi tai jota haluan tehdä
Kommentit (14)
Tulevaisuudessa robotit pelastaa ihmiset työn teolta.
Mitä sä Silppu ET vihaa? Mutta sähän oot niin korkeakoulutettu asiantunitja, että voit vaan valita duunisi, eikö?
Varjossa kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mitä sä Silppu ET vihaa? Mutta sähän oot niin korkeakoulutettu asiantunitja, että voit vaan valita duunisi, eikö?
En ole Silppu.
Vihaan kaikkea enkä pidä mistään enkä halua elämältäni mitään.
Koulutukselleni olisi käyttöä mutta ei kiinnosta mennä töihin perheen ulkopuolelle
Kyllä olet Silppu, älä jaksa valehdella.
Varjossa kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mitä sä Silppu ET vihaa? Mutta sähän oot niin korkeakoulutettu asiantunitja, että voit vaan valita duunisi, eikö?
En ole Silppu.
Vihaan kaikkea enkä pidä mistään enkä halua elämältäni mitään.
Koulutukselleni olisi käyttöä mutta ei kiinnosta mennä töihin perheen ulkopuolelle
Siis kumpi se nyt on? Ei löydy (kts eka viesti) vai ei kiinnosta (kts tämä lainattu viesti)?
Minulla on koulutusta vastaava työ. Vihaan sitä ei ole olemassa sellaista ammattia josta olisin kiinnostunut tai sitä haluaisin tehdä. Enkä nyt ylipäätään halua elämältäni muutenkaan yhtään mitään.
sama juttu täällä, ainoastaan palkan takia olen nykyisessä duunissa. idiootit esimiehet, tylsä ja aivan turha työnkuva..
kun sais tehä työkseen mikä oikeasti kiinnostaa, eikä tarttis miettiä raha-asioita.
Ihminen, joka pitää työstään, on epäilyttävä.
Mä taas rakastan työtäni ja pomokin on ok, mutta vihaan työpaikkaani muuten. Naapurissa on ongelma-asuntoja, ollaan siis liikesiivessä, pomon sukulaismies möykkää ja en saa rauhaa keskittyä keskittymistä vaativaan työhöni, kun koko ajan ollaan keskeyttämässä. En saa usein kirjoittaa edes lausetta loppuun, kun joku on vailla jotain just ja heti. Avokonttorit pitäisi lailla kieltää ainakin sellaisessa työssä, missä ei ole asiakaspalvelua.
Olen parjattu lähihoitaja vanhuspuolella. Vihaan työtäni. Samaa paskaa joka päivä, liian vähän henkilöstöä, siivoan, pyykkään ja siinä välissä hoidan asukkaat. Ei koskaan aikaa edes viedä asukkaita ulos. Valittavat omaiset pahimpia. Onneksi määrä-aikaisuus loppuu ensi viikolla. En enää koskaan palaa alalle. Tuokoot filippiineiltä nöyriä hoitsuja tilalle.
Mulla sama, mutta pakko käydä töissä, että saa rahaa.
Nykyään joka paikassa hehkutetaan kaiken maailman unelmaduuneja, että tee sitä mitä haluat ja harrastuksesta ja intohimosta ammatti ym. huttua. Mutta monet käy töissä, koska siitä saa palkkaa ja vapaa-ajalla sitten intohimoillaan. Jos nyt jotain intohimoja on.
Vihaan työtäni yli kaiken. Siivooja olen. Hirveetä juoksemista paikasta toiseen. Hirveet määrät pitää saada töitä tehtyä päivän aikana. Työpäivän jälkeen olen usein aivan loppu. Kaiken kruuna huono 10,67 euron tuntipalkka, jolla elää yksi ihminen juuri ja juuri. Sellaista.
Sama. Voisin tehdä vähemmän inhottavia töitä, jos joku ottais tekee sellaisella palkalla jolla elää.