Mikä rintaliivien koossa on väärin, kun..
Ostin rintaliivit changesta. Liivit ovat hyvin napakat ja kävellessä Ok. Rinnat ovat hyvin kupeissa. Mutta istuessa kaarituki painaa keskeltä rintaa ilkeästi.
Kuuluuko rintaliivien olla niin napakat että kun liivit ottaa illalla pois, on niistä jäänyt selkeä painauma nahkaan. Vai onko nämä liian pienet 🤔
Kommentit (4)
Kuvitteletko että joku voisi näkemättä vastata?
Voihan olla, että istut vain lysyssä kuin säkki. Ja kyllä kuuluu jäädä jäljet ihoon, muutenhan ne liivit ei tue yhtään. Sama vaikka pelkkä väljä teepaita olisi päällä. Mutta: mikään laki ei pakota käyttämään rintsikoita. Eikä mikään työehtosopimus.
Ihminen syö, juo ja turpoaa hitusen istuttuaan koko päivän.
Vierailija kirjoitti:
Ympärysmitta on liian pieni
Ihmisen ympärysmitta tissien alta kasvaa istuessa. Mittaapa itsesi seisten ja istuen rintojen alta. Mitä enemmän viskeraalirasvaa, sitä isompi muutos.
Toisaalta liivit on ihan turhat, jos ne eivät istu tiiviisti etenkin liikkuessa.
Kaarituet on saatanasta.
Pienet? Ei mulla ainakaan jää jälkiä.