Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jotkut kirjoittaa tosi nopeasti

Vierailija
25.01.2020 |

Jod mibä yruitän, niin sr on soyten tällöistö.
Hatmuttaa:(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On olemassa sellainen sovellus mikrosovtwindooseen jossa voi oppia kymmensormijärjestemän.

Siten voit olla nopea.

Erilaisia hauskoja pelejä jossa pitää kirjoittaa ruudulla putoilevia sanoja.

Kun rankaisin itseäni vankeudella kaksi kuukautta typeryydestä jonka tein, niin käytin ajan näihin peleihin.

Vierailija
2/4 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puhelimella tai tietokoneella? Koneella sen oppii todella nopeasti, opettele 10-sormijärjestelmä. Jos puhelimella, senkin oppii kyllä. Itse aikanaan kirjoitin todella nopeasti puhelimella, mutta nykyään jos joku katsoisi vaikka kalenteriani, luulisi varmasti että olen kännissä 24/7, kun en jaksa korjata jos tajuan itse mitä yritin kirjoittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enpä olisi ikinä uskonut, että koulun konekirjoituskurssista olisi näin valtavasti hyötyä, vaikkei kirjoituskoneita enää ole olemassakaan kuin museoissa.

Eikä liity 10-sormijärjestelmään, vaan siihen, että hahmottaa nopeasti, missä kirjaimet on. Enkä kirjoita edes 10-järjestelmällä enää, koska se on mielestäni kömpelö.

Vierailija
4/4 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nopeaa kirjoittelua voi käyttää piruiluna siten ettei vaihda tyyliä, vaan tyyli on selvästi näkyvä. Jos vastaa vaikka omaan viestiin, muka toisena ja silti näyttää samalta, mutta viesti on tajuttoman pitkä. Se on kirjoitettu mielenvirtana vain muutamassa kymmenessä sekunnissa.

Ajattele miten paljon se ärsyttää sitä joka on erimieltä asioissa. En edes viitsi vaihtaa tyyliä, mutta viestin kirjoittaminen tavikselle olisi täysin mahdotonta.

En edes jaksa muuttaa tyyliäni toisen takia. Se ärsyttää toista todella paljon. Toki on mahdollista että hän pitää minua myös tyhmyrinä, mutta kertoohan se enemmän hänestä kuin minusta.

Jos pitää muuttaa kirjoitustyyliä.

Joskus se nopeus on ratkaiseva tekijä ja siirto.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän seitsemän