Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pikkulasten kanssa eläminen on yhtä siivoamista

Vierailija
23.01.2020 |

Lapset 6v ja 2v. Tuntuu että elämä on yhtä siivoamista tämän 2v takia. Isompi osaa jo siivota huoneensa ja on muutenkin tarkka tavaroistaan. Pienempi sotkee koko ajan.

Tän aamun saldo: hamahelmipussi (n.4dl) lattialle, jauhelihakastiketta haarukallinen keittiön seinään, duplot (2 laatikkoa) ripotellen koko huusholliin, hammasharjalla lattian pesua ja miljoona raivokohtausta päälle. Kello vasta 11 joten monta ihanaa hetkeä edessä 🤬

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä se on. Ihan älyttömästi vaan toistoa ja yhdessä siivoamista, niin jossain vaiheessa se alkaa häneltä itseltäänkin onnistua. Mutta tiesitkin varmaan sen jo. Tsemppiä ja pitkiä hermoja!

Vierailija
2/2 |
23.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päiväkodissa 2v ikäiset siivoavat itse leikkinsä. Hamahelmipusseja ei pidetä niiden ulottuvilla.

Jauhelihakastike- ja hammasharjajutut taas ovat kurinpitokysymys lähinnä. 2v ei ole liian nuori etteikö sille voisi pitää kuria. Kielletyllä käytöksellä on oltava seurauksensa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yhdeksän