Voiko R-kioskilta ostaa kaukoliikenteen junalippuja?
Olen huono noissa netti jutuissa, ja haluaisin tytölle paperilipun, enkä mitään pelkästään kännykässä olevaa (Puhelimesta loppuu akku, puhelin katoaa, hajoaa, jne)
Kommentit (7)
Osta nyt vain se nettilippu kun pääset silleen kuitenkin kaikkein helpoimmalla. Jos puhelimesta loppuu akku tai se katoaa asetat kuitenkin tunnuksen jolla asia voidaan selvittää tarvittaessa (esim puhelinnumero). Poikkeukset poikkeuksina.
Kyllä, mutta kannattaa sitten tarkistaa, että lippu on oikeanlainen. Kioskilla sattuu helpommin kuin asemalla sellaista, että asiakkaalle myydään vahingossa lippu väärään junaan tms. Kokemusta on.
Netistä ostetut liput voi printata, ja asemilla on yleensä automaattejakin, mistä voi ostaa. Mutta voi ärrältäkin.
Eikö kukaan tiedä?