Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Palanderit ja Palanderien lapset

Vierailija
16.01.2020 |

https://www.is.fi/viihde/art-2000006373810.html
Siis mitä mä juuri luin... Kallella on ollut ihan hyvät välit esikoistyttäreensä, ovat tapailleet säännöllisesti, sitten tulee tämä Riina-Maija määräilemään:

[quote]PALANDERIT kertovat ohjelmassa, etteivät he ole olleet vuosiin tekemisissä Kallen Norjassa asuvan Mathilde-tyttären kanssa, sillä se oli liian vaikeaa.

– Sitä oli hankalaa Norjan päästä toteuttaa, Riina-Maija toteaa ohjelmassa.

Hän kertoo olleensa asian suhteen tiukka.

– Olin ehdoton, että joko lapsi kuuluu elämäämme tai sitten ei. Lapsella oli mielestäni oikeus siihen, että hänellä on toinen perhe täällä ja että hän on esimerkiksi meidän luonamme kerran kuussa yhden viikonlopun. Että lapsella on aina oma paikka tulla tänne ja hän kuuluu perheeseemme. Ja että meidän lapset tuntevat hänet ja hän on meidän lapsille myös sisko tai ei ollenkaan, Riina-Maija sanoo jaksossa ja jatkaa:

– Ajattelin, että jompikumpi vaihtoehto, koska ei ole lapsen etu, että häntä kerran vuodessa raahataan ulkomaille perheeseen, jonka kieltä hän ei edes puhu ja että lapsella ei ole mitään tuttua siellä. Ei se ole lapselle oikein mielestäni.[/quote]

Ja siihen ne isän ja tyttären välit sitten katkesivat:

[quote]Hanna Brotherus kysyy Kallelta, onko tällä olemassa edelleen yhteys esikoistyttäreensä.

– Ei ole. Olen puhunut hänen kanssaan viimeksi monta, monta vuotta sitten, Kalle sanoo ja lisää:

– Kun Riinis teki tuon päätöksen, niin hän ei enää sitten tullut meille.[/quote]

Siis joku Riina-Maija on lapselta edes kysymättä mennyt määräilemään, mikä on tämän etu, ja se etu siis nyt se että lapsen ja isän välit katkenneet!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ihme jos Kallen täytyy välillä päästä pois tossun alta vieraisiin.

Vierailija
2/3 |
16.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eukko on huomionhakuinen tyrkky ja ukko vähä-älyinen, mitä voi odottaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sairas kuvio