Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten te jaksatte aina jauhaa ihmisten kiloista ja lihavista perseistä???

Vierailija
19.06.2006 |

Olen nyt muutaman kerran viimeisen viikon aikana käynyt täällä palstalla pyörähtämässä, ja olo on kuin jossain painonvartijoiden keskutelufoorumilla. Vuorotellen ihmetellään miksi läskit käyvät rannalla, miksi äidit lihottavat tytttäriään, miksi lapsille syötetään lihottavia jugurtteja, miksi minulla on näin iso perse, et cetera et cetera. Loputtomasti keskustelua kiloista, painosta, läskeistä, ruokavaliosta. Ja arvostelua toisten ulkonäöstä, pääsääntöisesti liittyen jälleen kiloihin



Ihan uskomatonta! Oletteko te kaikki kilojen kanssa kamppailevia vai miksi ihmeessä pistätte niin paljon paukkuja tälle asialle?



Ei, en ole itse ylipainoinen. En vaan tajua miten tämä aihe jaksaa herättää niin paljon mielenkiintoa ja ennen kaikkea halua arvostella toisten kiloja / " kilottomuutta" .



Olen sitä mieltä, että nämä keskustelut voisi käydä tuolla laihdutus, ruokavalio ja terveys (vai mikä se nyt onkaan) -osastolla.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä viisi