Tekosyysi, että olet syönýt koko joulun etkä ole käynyt hiki jumppaamassa Power Stepissä
Olipas hyvä treeni ja salin infra red sauna poisti lihaksista kuonat. Nyt on mukava olla kotona ja palautua vihreällä teellä sekä tietysti aviomiehen hyvä seura kruunaa joulupäivän reippailut!
Kommentit (24)
Pidän huomattavasti enemmän muista liikuntamuodoista, joita harrastinkin myös jouluna töiden ohella. Jumppaaminen ei vaan kiinnosta yhtään, mutta onneksi kuntoaan voi ylläpitää itselleen mielekkäämmilläkin tavoilla.
En onneksi tartte tekosyitä, kun arki on kunnossa liikunnan, levon, ruokavalion ja sosiaalisen elämän suhteen, on varaa välillä myös ihan rehellisesti velttoilla ja herkutella :)
Nyyh, tunnustan ja häpeän, sä ihanan huolehtivainen ap sait mut järkiini ja haluan heti lähteä sinne. Lähdethän toki kuskiksi kun tietysti haluat hyvää tarkoittavan ja muita tukevan kirjoituksesi vaikuttavan lukijoihisi konkreettisesti (miksi muuten olisit kirjoittanut noin! ). Tuu tuohon portille, mä lähden heti odottamaan sua! Tule pian! En voi odottaa! Heti!
Opetin osaa mattomalle yhdys sana sääntöjä. Oli hyvin mielen kiintoinen ilta päivä.
Just mieheni kanssa "hikijumpattiin". Lähdenpä tästä vittuni pesulle.
Työ hukit. Ei ole vain jaksanut käydä salilla.111,4 kg->>114,2kg muutamassa päivässä.
mies51v
Vierailija kirjoitti:
Oon sairaalan vuodeosastolla.
Onnea porsimisesta. Ukkos on ihan onnessaan duunissa.
mies51v
Kävin lenkillä. Ulkona oli ihana raikas ja kostea ilma. Ei tarttenut haistella kenenkään kinkkupieruja.
Kävin juoksemassa. Oli muitakin liikkeellä ja ohikulkijat toivottelivat tuntemattomille hyvää joulua, aivan huippu lenkki.
Koska käyn salilla 5-6 kertaa viikossa ja haluan edes Jouluksi unohtaa aikataulut ja keskittyä vain perheeseeni.