Uskotko enkeleihin?
Kommentit (15)
Uskon että enkeleitä on olemassa, vaikken tiedä sellaista koskaan kohdanneeni.
Ymmärtääkseni Raamatun mukaan enkeli voi näyttää tavalliselta ihmiseltä, joten sekin lienee mahdollista, että on tietämättään tavannut enkelin joskus, vaikka luuli tavanneensa vain tavallisen ihmisen.
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
En, en myöskään tonttuihin, keijuihin enkä muihin satuolentoihin.
En usko, vaan tiedä että heitä on. Ja ei, en perustele koska se on hyödytöntä.
Tonttuihin, niistä saa kouluissa vielä laulaa.
Uskon. Näen usein valoilmiöitä, jotka viittaavat enkeleihin. Tällöin myös korvani soivat, jonka kerrotaan olevan merkki enkeleiden läsnäolosta. Enkelit ovat yhteydessä myös numerosarjojen avulla.
Bisnesenkeleihin uskon, olen tavannut pari. Muihin en.
Mä uskon ja myös saunatonttuun...
Mitään yliluonnollista ei ole, on vain luonnollista.
Tämän kun ihmiskunta oppisi, voisimme kaikki siirtyä elämässämme nextille levelille.
Jätän kysymyksen avoimeksi, kuten esim. Jumalan olemassaolonkin. Ei minulla ole mitään todisteita tai kokemuksia, että enkeleitä olisi olemassa. Toisaalta en todellakaan myöskään usko että se mitä ihmiset kokee, näkee ja mittalaitteillaan löytää on kaikki mitä todellisuudessa on olemassa, joten en nyt mene varmaksi myöskään kieltämään sellaisten henkiolentojen joita enkeleiksi sanotaan olemassaoloa.
Vierailija kirjoitti:
Mitään yliluonnollista ei ole, on vain luonnollista.
Tämän kun ihmiskunta oppisi, voisimme kaikki siirtyä elämässämme nextille levelille.
Tähän en usko. Ainakin täällä länsimaissa nekin jotka uskovat yliluonnolliseen eivät sen anna käytännön elämäänsä kovin paljoa vaikuttaa. Usko jumaliin, henkiin, yksisarvisiin, enkeleihin tms on useimmiten sellaista ettei se mitenkään haittaa muuta elämää, ja jota harrastetaan silloin kun on aikaa ja huvittaa.
En.