Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuodaan Postiin työntekijöitä Filippiineiltä

MikaK
17.11.2019 |

Ahkeria ihmisiä ja työnteko maistuisi, toisin kuin nämä nykyiset ahneet valittajat, no kyllä routa nekin porsaat pian kotiin ajaa. Kiittämättömyys on maailman palkka ja ahneella on p-mäinen loppu, toivottavasti automatisoidaan näidenkin työt niin saavat mitä tilasivat.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillekkin töihin palkattiin kaukoidästä kotoisin oleva tyttö, kun työantaja sai sen, te-keskuksen markkinoimana, puoleen hintaan meihin täkäläisiin verrattuna.

Into ja odotus oli työnantajalla kova. Nyt saataisiin oikea työmyyrä, joka on tottunut kovaan työhön. En tiedä mitä on tapahtunut tytön suomivuosien aikana, mutta saatiin sitten laiskin työntekiä ikinä. Kukaan ei ole yhtä paljon valittanut työoloista, työn määrästä ja lämpötilaolosuhteista kuin tämä. Hän myös haukkui entiset työpaikkansa kaikki. niissä oli vain huonoa sanottavaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä