Missä 50-kymppinen viihteelle Tampereella?
Nyt olis tyttöporukka tulossa Tampeereen iltaan huomenna. Mihin mennä? Ehdotuksia tällaisille viisikymppisille reippaille rouville.
Kommentit (14)
Oi, anteeksi virheet! Selvisikö kuitenkin, että esitin kysymyksen? :D
Pahoittelen kovasti.
ap
500-vuotiaat reippaat rouvat...
:;—D
Niin, eikös sitä kakkonen näin perjantain kunniaksi voi olla vähän hassu ja sanoa viiskymppistä naista tytöksi? Ei olla ainakaan poikia. Tai henkilöitä ehkä ollaan. Mutta katsoin paremmaksi kuitenkin laittaa sukupuolen, kun voihan olla, että siellä Tampereella on paikkoja, joissa on toistaalta enemmän seuraa tytöille kuin pojille. Ai, niin naisille kuin miehille. Sortsiiii!
ap
Ajatella nelonen, mikä virhe sattui. Saako anteeksi? Voi olla, että nyt ei kantasuomalainen eikä kukaan muukaan ymmärrä kysymystä? Pitäisikö laittaa jo uusi aloitus, hui!
ap
Paapan kapakka on meidän ikäisten paikka. Tanssiravintolaa ei enää ole.
London Pub saattaa vielä menetellä jatkopaikkana.
Karaokepaikkoja on mm. Tiikerihai, sekalaista väkeä
No niin. Tämä 54 vee Tamperelainen tyttö käy paapan kapakassa ja Tiikerihaissa.
Vierailija kirjoitti:
Vastavirtaklubi
No nyt kun otit puheeksi niin siellä oli hengenvaarallinen terassirakenne, Vastavirta-klubi terassi katto oli selvästi vain nostettu puiden päälle ja parilla paperiniitillä kii, katsokaa kuvat!
Joku olisi voinut kuolla ja omistaja sanoo "arkkitehdin suunnittelema". No mitä se tarkoittaa, onpa vastuuton kommentti, jopa siltoja on huonojen arkkitehtien takia romahtanut! Oli onni että henkilövahingoilta vältyttii, siinä näkee kukaan ei edes tajunnut miten vaarallista, sellainen on älykkyysosamäärä terassin tarkistajilla.
Laittakaa rakennusammattilaisille eteenpäin ja kysykää mielipidettä.
"
Kuorma-auto teki selvää tamperelaisravintolan terassista huomenna siellä pitäisi järjestää häät
Romahtanut katto siivotaan pois heti perjantain aikana, ja terassi on käytettävissä taas lauantaina."
Eipä ihme että kiire siivota se pois ettei ihmiset pääse tarkistamaan sitä ja tajua miten vaarassa asiakkaat olivat!
500-vuotiaille hyvä paikka on Lamminpään hautausmaa
Tehtävä: kuinka monta virhettä löydät otsikosta.
Reippaat rouvat ovat otsikon mukaan 500-vuotiaita.