En jaksa tätä elämää
Oon niin loppu ku en tuu toimeen äidin kanssa saati sitte äidin äidin. En kestä enää näitä kireitä välejä ja aina mä oon se paha ihminen joka pilaa kaiken.
Oon yrittäny miellyttää ja tehny niiden mieliks kaikkee mut ei riitä kun ne ei tykkää musta. Tuntuu vaan ku olis joku puukko sydämes poikittain ku oon niin loppu tähän.
Kommentit (6)
Parempaa seuraa... Kiusattuna en tule löytämään ja kiusaamista tää on. En jaksa ettiä kun ei kukaan musta tykkää. Olen vammanen luuseri kaikkien mielestä.
Mistä ne sua moittii? Toisinaan se ongelma löytyy tosiaan peiliin katsomalla.
Arvasin et saan tämmösii kommentteja en jaksa väitellä teidän kanssa ku muutenki menee huonosti oli se sit pelkästään mun vika ku joudun sietämää tämmöstä
Ei sun tarvii sietää. Laita luuri korvaan, älä mene kylään. Vedä omat rajasi itse . Vaikeaa tietysti jos niitä ei ole ikinä toisten toimesta kunnioitettu, mutta tärkeä taito opetella. Jos pääsisit terapiaan se voisi auttaa tuossa, ja myös hahmottamaan että et todennäköisesti ole sen vammaisempi luuseri kuin me muutkaan.
Jokainen ihminen on arvokas. Myös sinä. Halit sinnepäin. Poista negatiivisia asioita pois elämästä ja keskity positiivisiin.
Kannattaisiko hankkia parempaa seuraa? Minä en ole ollut äitiini 15 vuoteen missään tekemisissä, en edes mieti häntä. Veriside ei estä kyrpyyttä. Eikä se ole velvoite pitää yhteyttä.