Pasilan Triplaan tulee toinenkin Prisma
Kaksiprismaa, kolme muuta ruokakauppaa ja valtava ruokatori joka toimii basaarina.
https://www.marmai.fi/uutiset/triplaan-tulee-viisi-ruokakauppaa-ja-ruok…
Kommentit (4)
Kun siellä on kerran jo Lidl ja Prisma niin miten ihmessä K-Supermarket voi tuolla kannattaa. Kadun toisella puolella jatkaa lisäksi vanha Lidl. Miksi Triplaan ei tullut Prisman todella suoraa kipailijaa Citymarkettia vaan huonompi K-Supermarket ?
Artikkelissa puhutaan vain yhdestä Prismasta, joka siellä jo on. Se on erilainen Prisma kun ne peltojen maalaisprismat. Se on tarjonnaltaan tavallista huomattavasti ylellisempi kuten tuo k Supermarkettikin. Katselin eilen tuon Supermarketin tuoretiskiä. Erilaisia simpukoitakin oli lukuisia lajeja.
En ole käynyt Triplassa kun en asu siellä päinkään mutta K-supermarketeista on kokemusta. Osa on tarjonnaltaan monipuolisempia kuin Cittarit vaikka toki niistä puuttuu vaatteet, kengät yms. mitä Cittareista löytyy. Triplan osalta mietin että voi olla hyvä päätös olla tuomatta lisää rättejä ja muuta sälää myyntiin ja samalla maksaa kalliista lisätiloista kun samaa tai parempaa myydään monessa kilpailevassa liikkeessä. Vähemmän tappiota jos kauppa ei käykään, nääs.
Toki taustalla voi olla ja varmaan onkin Keskon omat metkut tai ehkä lupia ei ole saatu, keskustassa kun on jo Cittari. Redissäkin on K-supermarket, kertoman mukaan todella hyvä kauppa.
Vierailija kirjoitti:
Kun siellä on kerran jo Lidl ja Prisma niin miten ihmessä K-Supermarket voi tuolla kannattaa. Kadun toisella puolella jatkaa lisäksi vanha Lidl. Miksi Triplaan ei tullut Prisman todella suoraa kipailijaa Citymarkettia vaan huonompi K-Supermarket ?
namnam