Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

iso Kasa huoltoyhtiöiden avaimia löytyi Martinlaaksosta - poliisia EI KIINNOSTA!

öklynmöklyn
26.08.2019 |

Taisi vuoden resurssit mennä kahteen börjeen Ruotsinmaalta!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja sitten resurssit on stalkkaamassa netin maahantunkeutumisen kiittisiä puheita.

Vierailija
2/5 |
26.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

vat?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähde?

"Poliisi ylläpitää varsin kattavasti löytötavaratoimintaa koko maassa. Löytötavaralaki edellyttää, että löytötavaroista on ilmoitettava omistajalle tai ne on toimitettava poliisille. Omaisuus, jonka hankkiminen tai hallussapito on kiellettyä tai vaatii viranomaisen luvan, esimerkiksi huumeet, laiton alkoholi ja aseet, on välittömästi toimitettava poliisille. Lähimmän poliisilaitoksen voi hakea kunnan nimen perusteella yhteystiedoista.

Jos löytötavaraa ei voida kuljettaa ilman vaaraa tai hankaluutta, riittää kun sen talteen ottamisesta ilmoittaa poliisille. Poliisi antaa vastaanottamistaan löytötavaroista löytäjälle kuitin."

Jos tiedät itse huoltoyhtiön nimen ja itse löysit nipun niin ota itse yhteys huoltoyhtiöön, netitse niin ei maksa mitään.

Saat löytöpalkkion jos viet sen poliisille jos on omistaja löydettävissä.

Vierailija
4/5 |
26.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
5/5 |
26.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä v,ittua nyt taas