Jätettiin ehkäisy, seksin määrä laski kuin lehmän häntä
Jätimme ehkäisyn pois muutama kuukausi sitten. Aiemmin seksiä oli muutaman päivän välein, mikä olisi ihan perusteltua kun yritetään lasta, mutta ehkäisyn jäätyä pois seksiä onkin yhtäkkiä miehen haluttomuuden vuoksi kerran viikossa.
Mies kieltäytyy seksistä mistä syystä milloinkin. Minä haluaisin harrastaa seksiä ovulaation aikaan joka toinen päivä että maksimoitaisiin mahdollisuus.
Eikö tämä ole ihan selvää pässinlihaa? Mies haluaa minimoida raskaaksi tulemisen mahdollisuuden. Luulisi, että nelikymppinen mies osaisi sanoa asiansa. Hirveän lapsellista.
Onko kellään - siis kellään - samanlaisia kokemuksia?
Kommentit (14)
Hullu mies jos paljaalla kuitenkin vetelee kerran viikkoon, mutta ei halua lasta.
Ei tuo ole mikään asia mikä minimoidaan, se hoidetaan varmasti niin että tärppi ei käy. Kyllähän tuolla harvemmallakin tahdilla tärppi käy ennemmin tai myöhemmin.
Kannattaisi ehkä vielä kerran puhua miehen kanssa asia halki: haluaahan hän varmasti lapsen? Missään tapauksessa et halua väkisin minkään vastahakoisen miehen kanssa raskautua - sitten oletkin minimissään 20 vuotta pakotetun väkinäisessä perhehelvetissä. Tai YH.
Miksi haluat lasta miehen kanssa joka ei halua lasta? Naisen kannattaa perustaa perhe vain sellaisen miehen kanssa joka haluaa lasta vielä enemmän. Tämä on nyrkkisääntö.
Lapsellinenhan tuo miehesi on. Ehkäisy taas käyttöön, et halua lasta "mieslapsen" kanssa. Tekisi elämästäsi hirveää jo raskausajasta lähtien. Vaikka mies olisi sulle rakas ei se völttämättä olisi hyvä isä. Eikä vissiin kovin fiksukaan, kyllä tuon ikäinen ukko saisi hankkia jo vasektomian jos ei halua isäksi. Tuskin se mieli enää ajoissa muuttuu.
Vierailija kirjoitti:
Lapsellinenhan tuo miehesi on. Ehkäisy taas käyttöön, et halua lasta "mieslapsen" kanssa. Tekisi elämästäsi hirveää jo raskausajasta lähtien. Vaikka mies olisi sulle rakas ei se völttämättä olisi hyvä isä. Eikä vissiin kovin fiksukaan, kyllä tuon ikäinen ukko saisi hankkia jo vasektomian jos ei halua isäksi. Tuskin se mieli enää ajoissa muuttuu.
Ei olisi mitenkään tavatonta ettei tuollaisen miehen kanssa haluttaisi enää seksikään...
Mitä jos miehen into lopahtaa koska nainen noin laskelmoi seksiä vain hedelmöitys mielessä?
Mulla menis maku täysin. M39
Meillä kun vaimo halusi lasta, seksiä.oli kerran kuukaudessa tasan ovulaation aikaan. Mikä oli kyllä paljon useammin kuin muuten. Eli ei toi kerran viikossa kuulosta edes vähäiseltä.
Miksi haluat lapsen miehen kanssa, joka ei selvästikkään sitä halua?
Alapeukkuja, kiitos, mutta sanon mielipiteeni. Noin siinä käy kun vanhaksi elää. Parikymppisenä kaikki lapset saatiin ekasta yrityksestä eikä jokaista ehditty yrittääkään. Ei ehtinyt mennä seksistä maku laskelmoimalla. Lähempänä neljääkymppiä suhde kriisiytyy jo yrityksen ajattelusta, ei ennusta hyvää... Ei kannata yrittää lasta tuon miehen kanssa eikä hänen sinun kanssasi.
Vierailija kirjoitti:
Mitä jos miehen into lopahtaa koska nainen noin laskelmoi seksiä vain hedelmöitys mielessä?
Mulla menis maku täysin. M39
Siis tälle
Ei kannata tehdä lasta miehen kanssa joka ei sitä halua. Ja kovasti kuulostaa siltä että tuo ei halua. Pikkulapsiaika on muutenkin raskasta ja jos mies ei halua osallistua tai lähtee kävelemään se on vieläkin raskaampaa.
Miehellä meni pupu pöksyyn. Kun piti alkaa oikeasti naimaan niin alkoi maitoilemaan. Kysy siltä oletko mies vai marjanpoimija ja tyhjän nu-ssija.
Aina silloin kun vaimo halusi lapsia naitiin vähintään joka toinen päivä koko kuukauden ja raskauden alettua jatkettiin samaa synnytykseen asti.
Huomannut saman meillä kun lopetin pillerit. Ennen seksiä oli km. kolmasti viikossa ja nyt mies haluaa ehkä sitä kolme - neljä kertaa koko kierron aikana. Eli miehet pelkää selvästi.
No mitä mies sanoi, kun otit asian puheeksi?