Ärsyttää kun tapailemani mies laittaa aina luokseni "rönttävaatteet" koska minulla on kissoja
Mies on toinen mummunsa omaishoitajista ja asuu sen takia osan ajasta mummunsa luona. Hänen mummullaan on astma ja ymmärrän kyllä ettei sinne voi mennä kissankarvaisissa vaatteissa. Mutta miksei voisi tehdä niin että käy minun luonani siisteissä vaatteissa ja laittaisi ne kauhtuneet haalistuneet vaatteet sitten sinne mummun luo? Tuskin se mummu siitä välittäisi, toisin kuin minä.
Kommentit (14)
Kynsiikö sun kissat reikiä vaatteisiin? Jotkut eläinkarvat ovat myös sellaisia, ett tarttuvat visusti kiinni. En minäkään halua siistejä vaatteitani täyteen karvoja, vaikka mulla on itselläni kissa.
Tuskin kissaa kiinnostaa. Vaatteetko sulle merkitsee?
Sulla on siellä likaista vaikka et itse sitä huomaa. En voisi kyllä itse enää asua kissataloudessa, vaatteet täynnä kissankarvoja.
Jätä se sika. Mitä tuomoisella kukaan mitään tekee. Voi olla siellä mummonsa luona vaikka koko ajan. Kaikille parempi niin.
Mielenkiintoista ,mitä kaikkea nainen voi uskoa.
Vierailija kirjoitti:
Mielenkiintoista ,mitä kaikkea nainen voi uskoa.
Mielenkiintoista, ettei sinun ikäisesi ihminen osaa käyttää pilkkua.
ohis
En ikinä tapailisi naista, jolla on kissoja. Kaikilla tuntemillani kissanomistajilla on jonkinasteinen mielenterveysongelma tai vähintäänkin -häiriö.
M40
En kyllä itsekkään suostuisi jatkuvasti käyväni jossain kissataloudessa (useampia kissoja?) siisteissä vaatteissa. Jo pelkkä lähikontakti kissanomistajan kanssa asunnon ulkopuolella sotkee vaatteet kissankarvoilla. Vaikka sinä et ehkä enää havaitse sitä pistävää kissanpissan 'tuoksua' niin me muut emme halua haistella sitä.
Kissat on upeita ja kissanaiset ooohh..
Höpölöpö että kissanpissa haisisi kodissa jossa laatikossa on imevä hiekka, puhdistetaan 3x/pvä, ja kissat leikattu, :D :D Kaikkea sitä!
Mä pidän kotona ainoastaan semmoisia vaatteita jotka saavat karvaantua, jakun lähden jonnekin, niin vaihdan karvattomat päälleni. Eli ymmärrän kyllä että kotona, tai siellä paikassam issä vietetään paljon aikaa ja siellä on kissoja, pidetään vaatteita joita ei tarvitse sitten alkaa nyppimään karvoista kun poistuu sieltä, eli voi vain vaihtaa paremmat ylle.
Minä laitan lapselleni huonommat vaatteet isänsä luo. Hänellä on erilliset vaatteet sinne koska siellä on pari kissaa ja sen sijaan että pilaan ajan kanssa kaikki poikani vaatteet, pilataan vain ne pari vaatekertaa. Alat ostaa miehelle vaatteita kissasi pilaamien tilalle, niin sillähän sen ratkaisee. Ne karvat kun ei lähde edes pesussa, joten vaate on pilalla kun kissan kanssa joutuu kosketuksiin. Itsekin olen entinen kissaomistaja ja kissoja rakastan yli kaiken, mutta rakastan myös siisteyttä.
Mahtava mies, hoitaa mummuansa. Joo ihan fiksu juttu noi rönttävaatteet.Ps. Rakastan kissoja.