Lue keskustelun säännöt.
Naurattaa, kun jotkut alkoivat parin viikon vähän vilakamman sään perusteella huutamaan, kuinka ilmaston lämpeneminen on peruttu. :D
22.07.2019 |
Kesä oli heinäkuun alkuun asti lämpöisen oloinen, vaikkakaan ei huippulämmin. Sitten heinäkuun alussa tulee pari vähän vilakampaa viikkoa, ja sekään vilakkuus ei kunnolla koko maahan, vaikkapa esim. Länsi-Suomeen, asti edes yltänyt. Nyt taas on ennusteissa helteitä niin pitkään kuin ennusteet vain yltävät.
Jotkut alkoivat silti tuon vähän vilpoisemman jakson perusteella huutamaan, kuinka ilmaston lämpeneminen on peruttu tai sitä ei ole. Mutta eihän sitä ilmaston tilaa parin viikon tai edes yhden tai kahdenkaan kesän säätilan perusteella katsota. Sitä katsotaan 30 vuoden keskiarvosta, joka osoittaa selvästi, että ilmasto on lämmennyt.
Kommentit (0)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla