Gallup: Haluatko palstalle yövalvojan? Moni tekee yötöitä tai tulee myöhään kotiin ja on epäreilua, että palsta sulkeutuu yöksi.
Ei muutkaan palstat näin toimi. Tämä on silti paras. Voitas maksaa vaikka 5 euroa kuussa av-maksua siitä hyvästä:)
Kommentit (8)
Tää on sellanen palsta, että yörauha on ihan hyvä juttu :D
Oishan se kiva, mutta en tiedä maksaisinko kuitenkaan...
Mitä ne yötyöläiset täällä öisin roikkuisivat, nehän olis töissä?!
Vierailija kirjoitti:
Mitä ne yötyöläiset täällä öisin roikkuisivat, nehän olis töissä?!
ap:n matikalla hän on töissä 7-23 ja palsta on kiinni juuri kun hän voisi kirjoitella sinne.
Toki suomessa on varmasti jossain joku urpo joka tekee iltavuoroa (15:00-23:00) ja hän valvoo yöt ja nukkuu sitten aamupäivän, ja kuten hyvän demarin kuuluukin ajatella, laitetaan muut maksamaan rahaa jotta hän pääsee puuhaamaan tänne silloin kun Hänelle sopii.
Palstan mainosnäkyvyys romahtaisi jos tämä muuttuisi maksulliseksi ja käyttäjiä seurattaisiin maksuliikennetasolle.
Sitten kaiken mailman känniläiset öisin alkavat kirjoittamaan. Luulen tämän olevan syy, miksi öisin palsta kiinni. Niin minun puolesta saisi olla aina auki:)
Ihan hyvä että on öisin kiinni. Yöt on nukkumista varten. Ja jos joku töissä ollessaan ehtii täällä oleilemaan, niin potkut perseelle.
Aloitin gallupin jossa kysyin onko palstalla liikaa sensuuria. n. kymmenen sekuntia ja ketju poistettiin.
Mainitsin asiasta tässä ketjussa, nyt kommentti on poistettu :D
Mitä järkeä on kysyä mielipiteitä palstasta, jos "väärät mielipiteet" poistetaan saman tien?
Tein juuri gallupin siitä onko palstalla liikaa sensuuria.
Noin kymmenen sekuntia ja ketju oli poistettu.