Tupakoitsijat!! Vastaa rehellisesti! Mitä tekisot jos ulkonäöltään n. 15v poika tulisi kysymään, että onko sul lainata tulta tupakkaan!?
Eli miten toimisit. Kerro myös oma ikäsi ja sukupuolesi?
Kommentit (19)
No jos hänellä jo on ne tupakat omasta takaa, niin voin kyllä tulta lainata.
Olen 36-vuotias mies.
40-vuotias nainen ja jututtaisin asiallisesti, enkä siis tarjoaisi tulta.
Tottakai lainaisin tulta, ei mun tehtävänä ole toimia moraalinvartijana muiden perheiden kakaroille. Jos he haluavat tupakoida, niin siitä vain. Ei ole mun ongelma.
Vierailija kirjoitti:
No jos hänellä jo on ne tupakat omasta takaa, niin voin kyllä tulta lainata.
Olen 36-vuotias mies.
Sama, paitsi että olen nainen.
Röökiä sen sijaan olen kieltäytynyt antamasta, kun on käynyt ilmi, että kysyjä on alaikäinen.
Kysyisin että onko hänellä ikää tupakoida. Jos sanoisi että on, niin varmaan empisin mutta tarjoaisin silti tulta.
Sori että poikkean aiheesta. Kysyisin tämmöistä, että lainaisitteko pullonavaajaa jos 15-vuotias poika tai tyttö tulisi kysymään pullonavaajaa ja hänellä olisi kolmosolut pullo kädessään? Peukuttakaa tähän peukku ylös, eli antaisin lainaksi ja peukku alas, en tietenkään antaisi lainaksi.
Vierailija kirjoitti:
Kättelisin poikaa ja sanoisin "Mäen Anna" ja sit antaisin herkkua.
Karkkia? Oletko namusetä/-täti?
.