En pysty katsomaan Ylen Jälkiviisaita jos Matti Apunen on mukana
Kommentit (5)
Mun mielestä Apunen on aivan huippu, vaikka poliittisesti olemmekin eri linjoilla.
Apusen tyrmäävä kokemus talouden moninaisista ilmiöistä analyysikykyineen on kerta kaikkiaan vakuuttavaa, ei ihme että hra niin usein on asiantuntijana milloin missäkin.
Ja sitten on nuo blåfeldtit sun muut mutu-inisijät niinku niinku-mutinoineen. Tyypillistä vihervassarismia, paljon porua vähän villoja.
Samaa mieltä. On niin oikeistomielinen, kun kommentaattorilta toivoisi vähän puolueettomuutta. Aina samat ihmiset saavat ruutuaikaa.
Parasta Jälkiviisaissa on kun koossa on erilaisia ihmisiä omine mielipiteineen.
Kun tietää mistä puhuu, eikä ole eri mieltä vaan vänkäämisen vuoksi, keskustelu on katsojallekin mukava seurata. Jotkut triot eivät toimi yhtä hyvin kuin toiset, mutta aamuinen toimi ihan hyvin kukaan ei vienyt keskustelua liikaa.
Minulta jää katsomatta heti, kun ruudussa vilahtaa kiintiöhuivitettu.
Tämänaamuisessa kokoonpanossa ärsytti vain Blåfelt iänikuisine narratiiveineen. Villestä on kiva oppia uusia sanoja, mutta ei niitä silti tarvitse joka paikkaan tunkea.