Ärsyttää kysymykset perheenperustamisista
Muutamia kertoja on sukulaiset kysäissyt "milloinkas olet ajatellut perheen perustaa". Olen vastannut, että tuskinpa koskaan ellei ihmeitä tapahdu". Noh sitten on alkanut utelu ja kysely. Olen todennut, että NORMAALEJA nuoria naisia ei ole enää vapailla markkinoilla". Normaalilla tarkoitan kouluja käynyttä, työelämässä olevaa terveydestänsä huolta pitävää nuorta naista. Jos ovat vielä kyselleet, niin olen todennut ettei maailma ole enää samanlainen kuin 70-luvulla. Kun olen kertonut nykypäivän pariutumiscenestä, niin leuka on loksahtanut auki.
Mitään sairasta työkyvytöntä läskiä en ala elättämään. Jos en tähän sapluunaan sopivaa löydä, niin mieluummin elelen yksin elämäni. Ja olen normaalivartaloinen hyvätuloinen insinöörismies.
M34
Kommentit (7)
Voi kumma kun et kelpaa. Vaikutat niin helvetin hurmaavalta.
Pelkästään aloituksen tyyli on jo sellainen turn off, etten yhtään ihmettele, ettei normaali nainen sinusta kiinnostu.
Vinkki: Normaalit ihmiset haluavat parisuhteeseen sellaisen kanssa, joka pysyy rinnalla niin hyvinä kuin HUONOINAKIN hetkinä. Elämä kun voi tuoda eteen mitä vain ja se työkyvyttömyys voi tulla eteen jopa sinulle.
Olen läski, mutten sairas enkä työkyvytön. Ihme yleistyksiä.
Lisäyksenä vielä, että olisi kiva harrastaa LIIKUNTAA jonkun kanssa ettei tarvi yksin käydä salilla/lenkillä.
Ap
Aika kumma ettet löydä noilla kriteereillä kun 90% tietämistäni naisista on tuollaisia.