onko tänään ollut hyvä päivä?
Kommentit (8)
Ei ole ollut. Mutta nyt ollaan jo niin pohjalla ja on jo itkettykin että tää voi kai muuttua enää paremmaksi. Toivottavasti.
Loistava! Tulin Pohjois-Savosta mökiltä, auto toimi hyvin ja matkalla ajoin tarkoituksella mutkan kautta, että sain ostettua kaksi pulloa Smoke Head-viskiä. Kohta lähtee sianniska grilliin ja kaadan lasiin Becherovkaa.
M 45
Kyllä. Lapseni kanssa nauroimme vedet silmissä puhelimessa ja mieheni on taas palvonut minua. Hakenut kirjastosta kirjoja ja kaupasta ruokaa minulle. Ihana päivä. En enää itse pääse liikkumaan.
Valitettavasti ei, mieliala on ollut aika matalalla. Hyviä asioitakin on kuitenkin onneksi tähänkin päivään mahtunut, kuten riippukeinussa makailu auringossa, ihana kahvihetki puolison kanssa pihalla, koiran innokas ja onnellinen hösellys. Tuollaiset pienet ihanat asiat onneksi auttavat rankimpinakin päivinä.
Kunnon flunssassa sairaslomalla kotona ja aurinko paistaa, että ei paras mahdollinen.