Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

muita kuntoutustuella olevia?

Vierailija
10.05.2019 |

Tuntuu että elämä valuu hukkaan, oon menettänyt paljon.
Sanon vielä että mt kuntoutustuella olevia.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen. En kyllä koe minkään valuvan hukkaan. Olen hyväksynyt että v*tuiksi meni tämä elämä.

Vierailija
2/4 |
10.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En vielä, mutta mahdollisesti edessä. Pahalta tuntuu, kun olen niin nuorikin. Ehkä tästä joskus vielä parantuu, mutta tällä hetkellä tuntuu ettei se ole mahdollista. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten välttää katkeruus kaikkia kohtaan?

Ap

Vierailija
4/4 |
10.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo. Kesällä loppuu, enkä hae enää jatkoa. Olen tämän lukuvuoden ollut opiskelemassa (avoimessa), alkuun suurin epäilyksin, mutta ihme kyllä se lähti sujumaan. Oon siis päässyt ns. normaaliin arkeen kiinni ja tuntuu, että nyt päivillä on joku pointti. Syksyllä toivon pääseväni sisään tiedekuntaan.

Itse koen, että olo on parantunut osin juuri sen seurauksena, että kokee tekevänsä jotain mielekästä ja sitten kierre ruokkii itseään. Mieliala ei suoranaisesti ole huipussaan, mutta energiaa on 1000x enemmän kuin syksyllä aloittaessani. Mulla oli samoja tunteita (että elämä valuu hukkaan), mutta mulla tää opiskelun aloitus epäilyksistä huolimatta oli se ratkaiseva juttu, ja nyt kun oon saanut konkreettisesti asioita aikaan, se auttaa jaksamaan tätä rämpimistä.

T. 20v, ollut sairaslomalla/nyt kuntoutustuella 2v